top of page

Весна прийшла: З-під землі «вилазять» снаряди та міни

Із приходом весни у саперів служби розмінування Муніципальної варти значно збільшилася кількість виїздів на обстеження та розмінування вибухонебезпечних предметів. Адже розпочалися різноманітні сільськогосподарські, будівельні, ремонтні роботи, толоки, і люди знаходять раніше приховані загрози.


Хоча активні бойові дії на Київщині закінчилися більше року тому, проте і зараз на території Ірпінської громади регулярно знаходять вибухонебезпечні залишки війни навіть в самих населених пунктах, не кажучи вже про поля та ліси, де міни та снаряди – взагалі не рідкість. За різними оцінками, не спрацьовують і не вибухають від 10% до 40% випущених боєприпасів. Але це може статися в будь-який момент від найменшого дотику чи коливання, або й навіть само по собі.


Одна із останніх найбільших знахідок саперів Муніципальної варти – снаряд 203 мм до самохідної гармати «Піон».

Для розмінування українських територій після вторгнення росії знадобляться роки. Світова норма щодо розмінування дуже проста: один день активних бойових дій дорівнює 30 дням розмінування (а на території Ірпінської громади обстріли і бої велись з початку повномасштабного вторгнення до кінця березня 2022 року). Однак термін розмінування може збільшитись — з приходом весни частина ще не виявлених снарядів через погоду пішла під землю на глибину від трьох до семи сантиметрів (особливо активно такі процеси відбуваються в дощові періоди, як зараз), частину не видно через траву, частина прикидається землею тощо.


Шановні жителі громади! Якщо ви виявили вибухонебезпечний предмет, або потребуєте обстеження на наявність таких предметів — телефонуйте на цілодобову «гарячу лінію» Муніципальної варти: (073) 070-05-57; (068) 379-92-27; (045 97) 60-400 (також за вказаними мобільними телефонами доступні месенджери Viber, Telegram, WhatsApp, Signal). Лінія працює для Ірпеня, Михайлівки-Рубежівки, Забуччя, Козинців та Діброви.


Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page