top of page

Військовий облік та мобілізація. Законодавство, обмеження та процеси

Вже 225-й день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню росії.


В суспільстві точиться чимало дискусій щодо військового обліку та мобілізації осіб, що будуть зобов’язані стати на військовий облік.

Загальний порядок військового обліку ґрунтується на чітких конституційних засадах. Зокрема, відповідно до ст.17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності держави є справою всього Українського народу.


Спершу про поняття “військовозобов’язана” особа. В Україні військовозобов’язаними вважаються особи віком 18−60 років, які не мають підстав для відстрочки або звільнення від служби.


Згідно Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу, після прибуття до нового місця проживання такі особи зобов’язані в семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку.


У воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного районного (міського) ТЦК та СП (військовозобов’язаних та резервістів СБУ, Служби зовнішньої розвідки України — без дозволу відповідного керівника).


Увага! Громадянам, які прибули на територію Ірпінської громади і проживають або планують прожити тут більше 7-ми днів, необхідно стати на військовий облік до Бучанського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (м. Буча вул. Яблунська 129). Чоловікам, яким в 2023 році виповниться 17 років, необхідно з'явитися до призовних дільниць для приписки до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (знову ж таки, за місцем проживання).


Відповідальність


За порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку (стаття 210 КУпАП) установлено штраф у 510-850 гривень і 850-1700 гривень при повторному порушенні.


За порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію громадян штрафуватимуть на 1700-3400 грн і 3400-5100 грн при повторному порушенні, посадових осіб — 3400-5100 і при повторному порушенні — 5100-8500 грн.


За умисне зіпсуття або недбале зберігання призовниками, військовозобов'язаними й резервістами військово-облікових документів (посвідчень про приписку, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), яке спричинило їхню втрату, штрафуватимуть на 510-850 грн., а при повторній втраті — на 850-1700 грн.


І пам’ятайте: ми маємо всі разом дійти до перемоги.

Слава Україні! Героям слава!

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page