top of page

В Ірпені Муніципальна варта допомагає переводити дітей, які прямують до школи

З початком навчального року на вулично-шляховій мережі більшає юних пішоходів. Дорога і транспорт, особливо неподалік освітніх закладів та на пішохідних переходах неподалік від них, приховують в собі безліч небезпек для дитини. Недотримання швидкісного режиму, насичений трафік в ранковий період, коли всі поспішають якнайшвидше доїхати до роботи. Дітки дуже бояться, коли переходять дорогу, а машини починають сигналити. Водії продовжують рух, діти бігають між машинами, що призводить до небезпечної ситуації.


В Ірпені знайшли вирішення питань безпеки дітей, що прямують до навчальних закладів в ранковий «пік» «Помічники дорожнього руху», або «Шкільний дорожній патруль». «Crossing guard»/«Lollipop man/lady» – це є звична практика в країнах західного світу, в різних частинах світу вони відомі під різними іменами. В Штатах проєкт провадять ще з 20-х років минулого століття, розпочався він через збільшення інцидентів та смертності учнів під час переходу дороги до школи. Дорослі в яскравому світловідбиваючому одязі та зі спеціальним сигналом у руках упродовж години до початку уроків зупиняють потік автомобілів і переводять школярів через дорогу. Проведені у Великобританії дослідження показали, що батьки та діти вважають найбільш безпечним варіантом переходу дітей через дорогу до школи «Шкільний дорожній патруль», дев'ять із десяти вважають, що кожна школа повинна мати такого представника.

Переймаючи досвід розвинутих країн, Муніципальна варта під патронатом Ірпінської міської ради вже 4 роки переводить дітей, які прямують до закладів освіти Ірпеня. В місті є школи, біля яких є насичений та динамічний дорожній рух, де пішохідні переходи поки що нерегульовані, немає світлофорів, і є вірогідність ДТП з дітьми. Також багато дітей йдуть в школу самі, і їм необхідний супровід дорослих через дорогу. Саме тому інспектори Муніципальної варти на протязі навчального року чергують на небезпечних ділянках дороги поблизу закладів освіти на початку учбового дня, коли учні поспішають на уроки, а водії – на роботу. Їхня місія – зупинити потік машин і допомогти дітям безпечно перейти дорогу, тому коли підходять школярі, інспектори переводять їх, зупиняючи машини жезлом.

Але не існує жодних універсальних правил, які б описували, хто може бути «Помічником дорожнього руху»! Ця особа може бути співробітником місцевих правоохоронних органів, працівником школи, міським службовцем, батьком дитини, або просто пересічним волонтером. Вони можуть працювати як поодинці, так і разом зі співробітниками поліції. Це не так складно, головне – мати бажання!


Діти – це майбутнє України. Підвищення безпеки дорожнього руху шляхом патрулювання перехресть та пішохідних переходів біля навчальних закладів, особливо у ранкові години, забезпечить мінімізування кількості дорожньо-транспортних подій за участю дітей. Висловлюємо сподівання, що даний проєкт буде масштабований на всю територію нашої держави! Муніципальна варта Ірпінської міської ради готова поділитись своїм досвідом втілення проєкту у життя.

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page