top of page

Добровільні пожежники Ірпеня успішно здали підсумковий іспит

У січні 2017 року ДСНС затвердила стратегію розвитку, де одним з пріоритетів є розвиток добровільного пожежного руху. Зарубіжний досвід вже давно продемонстрував, що найбільш раціональним засобом протипожежного захисту є організація добровільної пожежної охорони (ДПО). Розуміючи необхідність вдосконалення системи цивільного захисту і важливість добровільних пожежно-рятувальних підрозділів, Ірпінською міською радою було прийняте рішення про створення добровільної пожежної дружини в нашій громаді.

Цього року члени ірпінської добровільної пожежної охорони, які будуть залучатись до гасіння пожеж, проходили на базі 36-ї Державної пожежно-рятувальної частини (м. Ірпінь) відповідну первинну спеціальну підготовку до початку виконання своїх обов’язків. Сьогодні були здані підсумкові іспити – добровольці демонстрували професійним пожежним практичні навички, виконавши ряд вправ, зокрема надягали спецодяг та розгортали пожежні рукави на швидкість, після чого отримали посвідчення про проходження спец. підготовки.

Велика частина з команди добровольців – співробітники Муніципальної варти Ірпінської міської ради, які виявили бажання стати пожежними рятувальниками-добровольцями ще на початку цього проєкту, та протягом всього 2021-го року приймали участь у навчальному процесі.


Начальник Бучанського райуправління Юрій Буренко побажав добровольцям подальших успіхів, адже попереду ще багато навчань і практичних тренувань задля підвищення рівня знань, умінь, навичок та професійних якостей. Дякуємо професійним та досвідченим вогнеборцям ірпінської пожежно-рятувальної частини, завдяки яким наші добровільні пожежники опановували тонкощі професії!

Хто такі добровольці?

Добровольці – це перші помічники професійних пожежних, які реагують на пожежі та надзвичайні ситуації, що виникають на території їх громади.


Перш за все – це небайдужі громадяни, які вирішили зробити свій внесок у забезпечення безпеки громади. Люди, які готові кинути всі свої справи на час виклику, аби врятувати чиєсь життя.


Чому необхідно залучати добровольців?

- безпека мешканців громади;

- зменшення часу реагування на пожежі та надзвичайні ситуації;

- додаткова допомога громаді при ліквідації наслідків негоди (пилка дерев, прибирання снігу, відкачка води тощо);

- зменшення кількості жертв і збитків;

- підвищення культури безпеки серед населення;

- інвестиції в громаду (державна, донорська підтримка тощо).


Жодна розвинена країна не працює виключно на державних пожежних службах. Якщо подивитися досвід Польщі, Італії, Канади, США, Німеччини, скандинавських країн та Латинської Америки, всюди залучають добровольців. Більше того – за статистикою кількість професійних пожежних у них значно менша, ніж кількість добровольців. В Україні, щоб досягти норми з кількості пожежних, ще треба 300 000 чоловік. Тримати їх всіх на державному утриманні нереально і не потрібно – цього можна досягти тільки за рахунок добровольців.


Завдяки співпраці Ірпеня та німецького міста-побратима Борна уже невдовзі до нашого міста приїде ще один пожежний автомобіль (нагадаємо, в 2018-му році завдяки співпраці Ірпінь отримав від німецьких партнерів пожежну машину-автодрабину Mercedes-Benz). Також місцевою владою в наступному році планується виділення приміщення (ангару) для зберігання пожежної машини добровільного формування. Дякуємо Ірпінському міському голові Олександру Маркушину за потужну підтримку в створенні і діяльності ДПО!


Спільними діями добровольці-вогнеборці та пожежні команди забезпечать ефективне попередження пожеж, своєчасне надання домедичної допомоги та швидке реагування на пожежі у віддалених місцинах Ірпінської міської територіальної громади.

Порядок функціонування добровільної пожежної охорони регулюється відповідною постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 р.

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page