top of page

Командно-штабні навчання із відпрацювання надзвичайної ситуації в Ірпінському ліцеї №1 (ВІДЕО)

15 березня в Ірпені пройшли масштабні спільні навчання працівників ДСНС, поліції, медиків, комунальних служб та освітян щодо дій у разі влучання ракети або ударного БпЛА по території громади, в яких прийняла участь і Муніципальна варта. Спільні з усіма оперативними службами тренування — необхідність військового часу.

Війна завжди нагадує небезпека поруч. Потрібно бути щосекундно готовим до російських обстрілів і вміти чітко реагувати на всі загрози військового часу. За легендою командно-штабних навчань, в освітній заклад, де перебувало понад 700 дітей, влучила ракета.


Біля Ірпінського ліцею №1 пролунав (навчальний) сигнал повітряної тривоги. Ліцеїсти під наглядом учителів спустилися в укриття. Через деякий час у дворі навчального закладу пролунав вибух. Підтверджують приліт. На місце події оперативно прибули сапери служби розмінування Муніципальної варти, рятувальники і поліція, трохи згодом швидка допомога.


Муніципальною вартою була розгорнута штабна машина зв'язку, роздано безпровідний інтернет і запущено ретранслятор для забезпечення цифровим зв'язком всіх екстрених та міських служб. В повітря був піднятий квадрокоптер для максимальної обізнаності про ситуацію та організовано онлайн конференцію за участі представників служб забезпечення життєдіяльності міста, у тому числі з трансляцією подій з дрону в режимі реального часу.


Сапери служби розмінування провели огляд на наявність вибухонебезпечних предметів. Вилучили їх залишки. Після обстеження локації почався наступний етап ліквідування загоряння і евакуація з третього поверху умовних постраждалих рятувальниками ДСНС. Після чого парамедики Муніципальної варти надали першу допомогу потерпілим і передали їх медикам для подальшої медичної допомоги і евакуації. На небезпечній території комунальні служби приступили до розбирання умовного завалу. Фахівцями ДСНС і Національної поліції була проведена організована евакуація школярів і персоналу з будівлі школи. Рятувальники нагадали школярам правила і алгоритм поведінки при надзвичайних ситуаціях, дотримання яких можуть врятувати життя.


Підводячи підсумки навчань міський голова Ірпеня Олександр Маркушин підкреслив: «Сьогодні учасникам навчання були поставлені ввідні, відпрацювання яких вимагало виконання чітких дій, оперативності прийняття рішень, злагодженості та зібраності. В цілому мета навчань була досягнута – представники всіх задіяних служб удосконалили свої вміння та навички, а також потренувалися злагоджено працювати між собою».


Під час надзвичайної ситуації важлива кожна секунда, злагодженість дій і компетентність. Це вам скаже кожен, хто хоч раз боровся і рятував людські життя.


PS. У навчанні брали участь працівники 36-ДПРЧ м. Ірпінь ДСНС України у Київській обл., Бучанського районного управління поліції ГУ НП України у Київській обл., КП «Муніципальна варта», КНП «Ірпінська центральна міська лікарня», КП «Ірпіньводоканал», КПП «Теплоенергопостач», Управління освіти і науки ІМР.

На навчаннях було залучено 13 одиниць спецтехніки та понад 50 працівників служб.


У ролику були використані матеріали інформаційного агенства ITV.

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page