top of page

Муніципальна варта застерігає від порушень заповідного режиму гідрологічного заказника «Криничка»

Місцеві жителі знають, що в Ірпені є об'єкт природно-заповідного фонду — гідрологічний заказник місцевого значення «Криничка», розташований між вулицями Глінки та Новооскольська. Заказник охороняється як національне надбання, зі встановленням необхідних вимог охорони, відтворення, та використання природних ресурсів. Джерело та територія довколо нього є дуже популярним і затребуваним серед ірпінчан та гостей міста.

Багато років цей об'єкт було важко назвати заповідним — все в кострищах, купи сміття, шприци, лежанки в кущах, хаотичні паркування та проїзд автомобілів...


У вересні 2019-го року Муніципальна варта Ірпеня взяла під особистий контроль дотримання заповідного режиму на цій території. Для початку, разом с місцевими мешканцями провели декілька толок, оновили охоронні і інформаційні знаки, встановили в достатній кількості обмежувальних знаків з телефонами чергової частини Муніципальної варти задля оперативного реагування на порушення заповідного режиму. Крім того, здійснюються періодичні патрулювання територією нашими інспекторами. В результаті, ми маємо природну територію з мінімальним шкідливим втручанням і впливом людини!

«Криничка» має велике природоохоронне, рекреаційне та естетичне значення, проте не всі люди розуміють важливість збереження цього дорогоцінного джерела, та порушують заповідний режим.


Шановні громадяни! На території гідрологічного заказника забороняється:


- розведення вогнищ;

- засмічення та забруднення території, влаштування сміттєзвалищ;

- проїзд всіх видів траспорту пока дорогами загального користування, за винятком службового транспорту та протипожежної техніки, а також влаштування автостоянки автомобілів;

- знищення або пошкодження інформаційно-охоронних, межових знаків та інформаційних щитів;

- розорювання земель за винятком проведення протипожежних заходів;

- порушення грунтового покриву, гідрологічного режиму та меліоративні роботи;

- рубки головного користування та прохідні рубки;

- розробка корисних копалин;

- порушення умов гніздування птахів та поселень звірів;

- мисливство та натаскування собак;

- будь-яка діяльність, що загрожує збереженню або призводить до деградації чи зміни первісного їх стану.


Згідно статті 64 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», порушення законодавства України про природно-заповідний фонд тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність.


У випадку виявлення фактів порушення заповідного режиму просимо негайно повідомляти про це на цілодобову «гарячу лінію» Муніципальної варти Ірпінської міської ради за телефонами: 📞 (04597) 60-400 або 📱 (073) 07-00-557. Робіть фото- та/або відеофіксацію правопорушення, та надсилайте матеріали за вищезгаданим мобільним номером месенджерами Telegram, Viber або WhatsApp, це допоможе притягнути правопорушників до відповідальності. Не будьте байдужими!


Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page