top of page

Муніципальна варта нагадує про відповідальність за незаконний продаж ялинок

До нового 2021 року залишилося зовсім небагато часу, тому варто починати прикрашати свої будинки до новорічних свят, якщо ви цього ще не зробили. Традиційними символами Нового року та Різдва є ялинка і сосна. Новорічні дерева, залежно від їх походження, умовно можна поділити на законно і незаконно добуті.

Тому перше, на що варто звернути увагу при придбанні ялинки чи сосни, це легальність дерева. Шановні громадяни, купуйте виключно чіповані новорічні дерева! Це гарантія того, що вони були спеціально вирощені в питомниках та новорічних плантаціях у лісництвах, з метою подарувати вам відчуття свята. Виявити недобросовісних підприємців та браконьєрів може кожен. На кожному «законному» дереві є спеціальна бирка, інформація з якої вноситься у базу даних, і за вказаним на бірці номером можна перевірити легальність його походження на порталі Державного агенства лісових ресурсів України.


Цього року в Ірпені можна санкціоновано купити новорічні дерева та інші новорічні вироби в семи визначених точках, які будуть працювати по 31.12:

  • вул. Соборна (територія перед міським відділом Державної міграційної служби («паспортним столом»);

  • вул. Чехова (навпроти Центрального парку);

  • вул. Соборна (біля ТРЦ «Жираф»);

  • вул. Ново-Оскольська (територія Громадського скверу);

  • вул. Центральна (Привокзальна площа);

  • вул. Авіаконструктора Антонова (ринок);

  • вул. 10-та Лінія.

Муніципальна варта проводить заходи, націлені на попередження незаконної реалізації хвойних дерев у передноворічний період.
Проводимо заходи, націлені на попередження незаконної реалізації хвойних дерев у передноворічний період.

Щоденно співробітники Муніципальної варти перевіряють, чи не здійснюється на території Ірпеня продаж новорічних дерев без дозвільних документів, контролюють наявність товарних накладних, бирок на деревах або ж ідентифікаційного номера в системі Лісогосподарського інформаційно-аналітичного центру. Хочеться відзначити, що системна робота, проведена контролюючими органами протягом декількох років, дала свої результати, і в Ірпені за останні роки практично не було порушень правил торгівлі новорічними деревами і не було стихійних ринків продажу ялинок і сосен, як це мало місце колись. Цього сезону ще не було зафіксовано порушень правил збуту дерев, тим не менш, Муніципальна варта нагадує продавцям «новорічних красунь», що за незаконну порубку дерев, збут об'єктів рослинного світу, продаж в невстановлених місцях, ви будете нести відповідальність. За самовільне встановлення точки торгівлі в Ірпені у не відведених для цього місцях та без відповідного дозволу, відповідальність настає за ст. 152 КУпАП «Порушення правил благоустрою території міст та інших населених пунктів», ст. 160 КУпАП «Торгівля з рук у невстановлених місцях». За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу без документів, що підтверджують законність їх придбання, також передбачена відповідальність згідно ст. 88-1 КУпАП, а за незаконну порубку і пошкодження дерев, їх перевезення та зберігання згідно ст. 65 КУпАП.

Муніципальна варта Ірпінської міської ради вітає всіх ірпінчан та гостей міста з новорічно-різдвяними святами! Якщо вам стало відомо про незаконну вирубку дерев, їх подальше транспортування або продаж в Ірпені — негайно повідомляйте Національну поліцію на спецлінію “102”, Муніципальну варту ІМР за номерами (073) 07-00-557 або (045 97) 60-400, або Держекоінспекцію за номером (044) 521 20 38. Берегти природу — наш неухильний обов’язок!

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page