top of page

Муніципальна варта провела серію тренінгів для учасників Джури з евакуації поранених з-під обстрілів

Переміщення поранених в безпечну зону є важливою складовою у системі заходів із надання домедичної допомоги на полі бою. Бієць повинен знати, що він робить і коли він повинен це робити. Один з ключових аспектів надання допомоги постраждалим в тактичних умовах – це запобігання появі нових постраждалих. Основною є безпека рятувальника, який надає допомогу. Правильне, з медичної точки зору, втручання здійснене не в той час, може призвести до інших невиправданих поранень.

Цього тижня інструктори з Муніципальної варти навчали учасників Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») порядку евакуації поранених, провівши серію практичних тренінгів. В навчальному процесі брали участь рої Ірпінських ліцеїв №1, №2, №3, «Лінгвіст», «Мрія», ІЛІТ і НУБіП. Молодь мала змогу в польових умовах відпрацювати навички першої і долікарської медичної допомоги, отримані на минулих заняттях.


Заняття для джур проводились згідно протоколів та принципів Tactical Combat Casualty Care (TCCC) і проходили по головному принципу тактичної медицини — правильні дії в правильний час! Протоколи TCCC, на відміну від цивільної медицини, мають алгоритм первинного обстеження MARCH з акцентом на кровотечу, що дуже актуально для умов бойових дій (в абревіатурі MARCH кожна літера позначає певний вид обстеження та надання домедичної допомоги). За цим алгоритмом слід постійно перевіряти стан пораненого: після перенесення його до безпечних зон, в очікуванні евакуації, під час транспортування і після нього! Концепція TCCC виділяє три фази/етапи надання ЕМД із чітким протоколом надання допомоги в залежності від зони перебування:

  1. Перший етап – допомога в «червоній зоні» (англ. Care Under Fire «надання допомоги під вогнем»). Це зона, де безпосередньо стріляють, де є надзвичайно висока ймовірність одержання додаткового поранення. Якщо поранений перебуває в зоні обстрілу, потрібно попросити його накласти собі турнікет самостійно. Так само потрібно спробувати якнайшвидше евакуювати потерпілого, а якщо потерпілий може рухатися, попросити його переповзти в укриття із зони обстрілу. Обсяг надання медичної допомоги обмежений припиненням критичної кровотечі та евакуацією пораненого. Заходи щодо пригнічення вогневої активності супротивника мінімізують вірогідність збільшення кількості поранених та загиблих: «Найкращі ліки під час бою – це вогнева перевага над супротивником».

  2. Другий етап «жовта зона» (англ. Tactical Field Care – «надання допомоги на полі бою», «надання допомоги в зоні укриття»). В ній не ведуться активні бойові зіткнення, але зона дуже умовна, оскільки в будь-який момент може стати як червоною, так і зеленою. Потрібно якнайскоріше оглянути потерпілого та виявити всі поранення, їх характер та ступінь важкості, накласти всі необхідні турнікети та повʼязки для зупинення кровотеч. Наступний крок: перевірити прохідність дихальних шляхів та відновити дихання у разі його відсутності, забезпечити ефективність дихання, а також вжити заходи для запобігання розвитку та усунення переохолодження (гіпотермії). В жовтій зоні проводиться підготовка для подальшого транспортування та евакуації.

  3. Третій етап – надання допомоги під час тактичної евакуації з поля бою до медзакладів «зеленої зони» (англ. Tactical Evacuation Care). Це зона ведення бойових дій, віддалена від безпосереднього вогневого контакту, або медична допомога на шляхах евакуації. В цьому місці закінчується зона відповідальності бійця-рятувальника/парамедика — далі пораненим будуть займатися лікарі в польових госпіталях, військових чи цивільних шпиталів, спеціалізованих клініках.

Дякуємо всім учасникам тренінгів за активність і бажаємо успіху в регіональному етапі Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура»). За вами – майбутнє мирної, незалежної та сучасної України!


Довідка. «Джура» — це форма позакласної роботи з патріотичного виховання школярів/ліцеїстів, засіб формування патріотичної свідомості та спортивно-оздоровчої роботи, що в умовах сучасних зовнішніх загроз стає основою майбутнього захисту країни.


Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page