top of page

Муніципальна варта провела серію тренінгів для учасників Джури з евакуації поранених з-під обстрілів

Переміщення поранених в безпечну зону є важливою складовою у системі заходів із надання домедичної допомоги на полі бою. Бієць повинен знати, що він робить і коли він повинен це робити. Один з ключових аспектів надання допомоги постраждалим в тактичних умовах – це запобігання появі нових постраждалих. Основною є безпека рятувальника, який надає допомогу. Правильне, з медичної точки зору, втручання здійснене не в той час, може призвести до інших невиправданих поранень.

Цього тижня інструктори з Муніципальної варти навчали учасників Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») порядку евакуації поранених, провівши серію практичних тренінгів. В навчальному процесі брали участь рої Ірпінських ліцеїв №1, №2, №3, «Лінгвіст», «Мрія», ІЛІТ і НУБіП. Молодь мала змогу в польових умовах відпрацювати навички першої і долікарської медичної допомоги, отримані на минулих заняттях.


Заняття для джур проводились згідно протоколів та принципів Tactical Combat Casualty Care (TCCC) і проходили по головному принципу тактичної медицини — правильні дії в правильний час! Протоколи TCCC, на відміну від цивільної медицини, мають алгоритм первинного обстеження MARCH з акцентом на кровотечу, що дуже актуально для умов бойових дій (в абревіатурі MARCH кожна літера позначає певний вид обстеження та надання домедичної допомоги). За цим алгоритмом слід постійно перевіряти стан пораненого: після перенесення його до безпечних зон, в очікуванні евакуації, під час транспортування і після нього! Концепція TCCC виділяє три фази/етапи надання ЕМД із чітким протоколом надання допомоги в залежності від зони перебування:

  1. Перший етап – допомога в «червоній зоні» (англ. Care Under Fire «надання допомоги під вогнем»). Це зона, де безпосередньо стріляють, де є надзвичайно висока ймовірність одержання додаткового поранення. Якщо поранений перебуває в зоні обстрілу, потрібно попросити його накласти собі турнікет самостійно. Так само потрібно спробувати якнайшвидше евакуювати потерпілого, а якщо потерпілий може рухатися, попр