top of page

Муніципальна варта проводить тренінги з тактичної медицини для учасників «Джури»

Тактична медицина як ніколи актуальна в умовах реальної військової агресії з боку російської федерації проти України. Вчасне надання першої і долікарської медичної допомоги зберігає життя поранених, а своєчасна евакуація запобігає повторному ураженню або загибелі. Цього тижня Муніципальна варта Ірпеня розпочала проводити цикл навчань з основ тактичної медицини для учасників «Джури».


Заняття для джур старшої вікової категорії проводяться згідно протоколів та принципів ТССС. Tactical Сombat Сasualty Сare є стандартом надання допомоги в догоспітальній медицині на полі бою.


Існує три етапи допомоги постраждалим:

  • ЕТАП 1. Дії під вогнем/загрозою – так звана червона зона

  • ЕТАП 2. Тактичні дії – жовта зона

  • ЕТАП 3. Тактична евакуаційна допомога – зелена зона

Протоколи TCCC, на відміну від цивільної медицини, мають алгоритм MARCH з акцентом на кровотечу, що дуже актуально для умов бойових дій. Алгоритм визначає пріоритети і черговість дій у наданні допомоги пораненому. На навчаннях розглядуються і практично відпрацьовуються наступні модулі:


MASSIVE BLEEDING — МАСИВНА КРОВОТЕЧА

AIRWAY MANAGEMENT — УПРАВЛІННЯ ДИХАЛЬНИМИ ШЛЯХАМИ

RESPIRATION — ДИХАННЯ

CIRCULATION — ЦИРКУЛЯЦІЯ

HYPOTHERMIA — ГІПОТЕРМІЯ / ГІПОВОЛЕМІЯ / ТРАВМА ГОЛОВИ


В нинішніх реаліях краще бути озброєним інформацією і знати певні алгоритми, якщо ви вже опинились у скрутному становищі: ці знання можуть допомогти врятувати життя. Гасло тактичної медицини – правильні дії в правильний час!


Кожен із нас повинен вміти надавати домедичну допомогу, бо лихо може трапитися будь з ким і будь-де. Кваліфіковано надана допомога в перші хвилини рятує життя!


Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page