Муніципальна варта реагує на незаконну рекламу в Ірпені

На території Ірпеня є досить багато спеціальних конструкцій зовнішньої реклами – від маленьких текстових табличок, до величезних панно. Багато підприємців свій бізнес намагається рекламувати з мінімальними фінансовими витратами, встановлюючи рекламні конструкції без дозволів.

Згідно з ч. 1 ст. 16 Закону про рекламу (та п. 3 Типових правил № 2067) розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів – на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.


Отже, шановні рекламодавці, перед тим як розмістити рекламу на території Ірпеня, її варто погодити у відділі містобудування та архітектури Ірпінської міської ради і отримати відповідний дозвіл. Зауважте, дозвіл необхідно отримати в незалежності від того, де стоїть конструкція! Проте, платним він буде тільки в разі розміщення реклами на території комунальної власності. Попереджаємо, що Муніципальна варта регулярно здійснює контроль за наявністю в підприємців документів дозвільного характеру, та уповноважена на складання протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 152 КУпАП (порушення правил благоустрою, в тому числі самочинне встановлення спеціальних конструкцій зовнішньої реклами). За несанкційоновану рекламу передбачені штрафи від 340 грн. до 1360 грн. для фізичних осіб, та від 850 грн. до 1700 грн. для юридичних осіб.


Згідно з абз. шостим ст. 1 Закону про рекламу:

зовнішня реклама — реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, — рекламоносіях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.

А згідно постанови Кабінету Міністрів України Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами


Вам, напевно, одразу ж спали на думку такі терміни, як рекламний щит і бігборд, але фантазія рекламістів і конструкторів не знає меж: ті ж щити сьогодні бувають стаціонарні, виносні (штендери), на фасадах, дахах, огорожах тощо…

Відповідно до п. 1 Типових правил № 2067, «спеціальні конструкції» — це тимчасові та стаціонарні рекламні засоби (світлові та несвітлові, наземні та неназемні (повітряні), плоскі та об’ємні), стенди, щити, панно, транспаранти, троли, таблички, короби, механічні, динамічні, електронні табло, екрани, панелі, тумби, складні просторові конструкції, аеростати, повітряні кулі тощо, які використовуються для розміщення реклами.

Відповідні норми рекламного законодавства, що стосуються, зокрема, зовнішньої реклами, більш-менш сумлінно і регулярно (у зв’язку з унесенням змін) переписуються із Закону про рекламу (ст.16) до згаданих Типових правил №2067, а звідти — до відповідних Правил, що затверджуються місцевими органами самоврядування, або (створеними ними так званими робочими органами, наприклад, відділ містобудування та архітектури ІМР (див. п.5 Типових правил №2067 .


Висновки:

  • Розташування зовнішньої реклами (рекламних конструкцій) у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що видаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад. А звертатися за дозволом потрібно до робочого органу, що діє на підставі місцевих правил розміщення.

Цілодобова «гаряча лінія» Муніципальної варти: 📱(073) 07-00-557 (+Telegram, Viber, WhatsApp) та 📞(04597) 60-400.

Обрані новини
Нещодавні новини
Архів