top of page

Муніципальна варта реагує на спалювання опалого листя в Ірпені

КП «Муніципальна варта» ІМР нагадує про заборону і наслідки спалювання опалого листя і рослинних залишків!


Восени жителі традиційно починають прибирати опале листя і суху траву з городів, присадибних і дворових територій, і досить багато людей потім спалюють все це у вогнищах, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає здоров'ю та довкіллю. І хоча за останні 3 роки в Ірпені завдяки плановій роботі та постійному інформуванню населення про шкоду що завдає спалювання цю проблему в значній мірі вдалось вирішити, все ж від людей в осінній період до Муніципальної варти регулярно надходять скарги з приводу паління листя.

Закликаємо відповідально ставитись до навколишнього середовища, власного та здоров’я інших містян, та не палити листя і сухостій. Попереджаємо, що на правопорушників нами будуть складатись протоколи про адміністративні правопорушення (ст. 152 КУпАП, п.п. 1.30 Правил благоустрою м. Ірпеня, штраф - від 340 грн. до 1360 грн.). Якщо ви стали свідком спалювання листя або рослинних залишків потрібно повідомити про це на цілодобову «гарячу лінію» Муніципальної варти за номерами: (073) 07-00-557 або (04597) 60-400. За вказаним мобільним номером ви можете надіслати фото- та відео фіксацію правопорушення за допомогою месенджерів Telegram/WhatsApp/Viber.

Довідка. Забруднення повітря від багаття з листями набагато сильніше, ніж від викидів автомобільного транспорту та промислових викидів. Як приклад, тонна тліючого листя виділяє близько 30 кг оксиду вуглецю, а година перебування близ багаття з опалого листя дорівнює 5-годинному знахожденню на автомагістралі. Через те що листя вбирають з атмосфери всі викиди, в диму від них міститься безліч токсичних сполук. В повітря разом з димом потрапляють пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року.

Кожного року постає питання вирішення проблеми утилізації листя. Листя можна утилізувати, зробивши компостну яму на своєму подвір’ї - для цього не треба особливих знань або зусиль. Потрібен спеціальний резервуар або просто яма, куди можна помістити листя і помірно його зволожувати. Потім цим добривом можна удобрити ґрунт.


Крім компостування пропонуємо вам також інший варіант вирішення даної проблеми. Ви можете придбати в КП “УЖКГ “Ірпінь” мішки з їхнім логотипом, повідомити про те, де саме ваші мішки стоять, після чого їх вивезуть. Мішок з логотипом (на 120 літрів) коштує 20,87 грн.

Номер дільниці санітарної очистки: (04597) 61-420.

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page