top of page

Муніципальна варта реагує на факти спалювання листя і сухої рослинності в Ірпені

Нагальне питання цієї весни – спалювання листя та рослинних залишків, так як з настанням теплої сонячної погоди мешканці приватних житлових будинків активно почали наводити лад у домогосподарствах. Муніципальна варта нагадує про заборону і наслідки спалювання опалого листя, сухої рослинності та відходів!

Спалювання листя, трави, гілля, будь-якого сміття заборонено законодавством
Спалювання листя, трави, гілля, будь-якого сміття заборонено законодавством

Сезонні «палії» розводять вогнища з опалого листя прямо перед будинками, на вулицях, в житлових кварталах. Ніхто і не замислюється, яку шкоду наносить собі та природі спалюючи опале листя і суху траву, змушуючи дихати продуктами горіння не тільки себе, а й оточуючих. Науково доведено, що забруднення повітря від таких багать набагато сильніше, ніж від промислових викидів та викидів автомобільного транспорту! Крім того, дим на довго зависає в повітрі, внаслідок чого погіршується видимість на дорогах, що може призводити до ДТП.

І хоча за останні роки в Ірпені завдяки плановій роботі та постійному інформуванню населення про шкоду що завдає спалювання цю проблему в деякій мірі вдалось вирішити, все ж у весняний період до Муніципальної варти регулярно надходять скарги з приводу спалювання на території міста. На всі заявки здійснюється цілодобове реагування у вигляді виїзду інспекторів на місце події, та наступним складанням протоколу про адміністративне правопорушення за ст. 152 КУпАП п. 1.30 Правил благоустрою Ірпеня (штраф у розмірі від 340 до 1360 грн. для фізичних осіб і від 850 до 1700 грн. для посадових та юридичних осіб).


Хочеться побажати кожному жителю Ірпінської міської територіальної громади не бути байдужим як до довкілля, так і до власного здоров'я і не забувати щоразу, коли бачите спалювання листя, рослинних залишків, будь-яких промислових, будівельних та побутових відходів, повідомте про це відповідні служби. Для виклику патруля поліції телефонуйте 102 (цілодобово). Для виклику патруля Муніципальної варти Ірпінської міської ради (073) 07-00-557 або (04597) 60-400 (цілодобово). За можливості робіть фото- або відеофіксацію правопорушення, і надсилайте нам відзняті матеріали за вищевказаним мобільним номером месенджерами Telegram/WhatsApp/Viber.

 

Куди можна подіти листя?

Листя можна утилізувати, зробивши компостну яму на своєму подвір’ї для цього не треба особливих знань або зусиль. Потрібен спеціальний резервуар або просто яма, куди можна помістити листя і помірно його зволожувати. Потім цим добривом можна удобрити ґрунт.


Крім компостування пропонуємо вам також інший варіант вирішення даної проблеми. Ви можете придбати в КП “УЖКГ “Ірпінь” мішки на 120 л. з їх логотипом, згодом повідомити про те, де саме ваші мішки стоять, після чого їх вивезуть. Для придбання мішків потрібно зателефонувати до дільниці санітарної очистки на номер (04597) 61-420.

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page