top of page

Мінна небезпека стосується кожного. Служба розмінування Муніципальної варти провела ще 2 лекції

4 квітня в усьому світі відзначали Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності. Ми продовжуємо говорити про мінну безпеку, адже ця тема актуальна для всіх українців. Населення страждає від мін та вибухонебезпечних залишків війни в багатьох регіонах України. На жаль, новини про такі трагічні випадки вже давно не рідкість. Слід розуміти, що і на Київщині, через рік після завершення активної фази бойових дій, небезпека все ще значна.


Сьогодні в актовій залі Ірпінської міської ради службою розмінування Муніципальної варти були проведено дві лекції з попередження ризиків, пов'язаних із вибухонебезпечними предметами для членів Добровольчого формування Ірпінської міської територіальної громади №1 та для педагогічного колективу Ірпінського центру позашкільної освіти.


Наші сапери розповіли слухачам про види вибухових пристроїв та характерні особливості, їхню загрозу життю та здоров’ю, дали уяву про небезпечні ситуації, як уникати їх і правильно поводити себе у разі їх виникнення, поділилися повчальними історіями зі своєї практики.


Мінна безпека – це відповідальність не тільки спецслужб, а й кожного, хто проживає на територіях, де відбувалися або відбуваються бойові дії. Шкода, якої можуть завдати ці предмети, непоправна та навіть смертельна.


Нагадуємо прості правила дій у випадку виявлення вибухонебезпечного або підозрілого предмету:

  • Зберігайте спокій;

  • В жодному разі не торкайтесь підозрілого предмету! Не намагайтеся пересунути, підняти або знешкодити підозрілий предмет. Забороняється курити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця знаходження предмета;

  • Відійдіть на безпечну відстань, мінімум — 300 метрів. Відійшовши на безпечну дистанцію, позначте місцезнаходження підозрілого предмету (дошками, жердинами, гілками, мотузками, шматками матерії тощо);

  • Попередьте інших! Попередьте про знахідку інших осіб поруч. Відведіть їх та відійдіть самі на безпечну відстань;

  • Поінформуйте про знахідку! Офіційні канали повідомлень: екстренні номери ДСНС – 101, Поліція – 102, при виявленні ВНП на території Ірпінської громади можна повідомити Муніципальну варту – (073) 070-05-57; (068) 379-92-27; (045 97) 60-400.


Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page