top of page

«Міняємо дрони на opкiв»: Муніципальна варта Ірпеня закликає підприємства України доєднатись до закупівлі безпілотників

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну на захист нашої держави стали тисячі військовослужбовців, деякі з них до того жодного разу не тримали зброю у руках. Однак усі вони – мужні воїни, безстрашно йдуть у бій з окупантами, щоб захистити людей, які стоять за їхніми спинами. Українці, які залишились у тилу, об’єдналися, щоб допомагати нашим захисникам. Кожен робить свій внесок у перемогу України.


Не залишилась й осторонь КП «Муніципальна варта» Ірпінської міської ради. І наразі її представники оголосили ініціативу – «Міняємо дрони на орків». Журналістам «Київщини 24/7» вдалось поспілкуватись з начальником КП «Муніципальна варта» Миколою Ковальчуком, який розповів детальніше про цю ініціативу, яка може покращити цифри Генштабу на користь нашої Перемоги.

– Пане Миколо, розкажіть детальніше про ініціативу? Хто її ініціатор?

– Ініціаторами проєкту виступив наш колектив «Муніципальної варти». Загалом Ірпінська міська рада, комунальні підприємства, структури місцевого самоврядування в нашій громаді періодично роблять збори на ЗСУ. Всі ми знаємо, що постійно є заявки від підрозділів, як правило, де служать наші ірпінчани. Останній місяць, коли увага зосередилась на дронах, ми зрозуміли, що окупанти в 6-10 разів мають перевагу в них.Тож, в грудні 2023 року на загальних зборах трудовий колектив вирішив кожного місяця віддавати свою одноденну заплату на допомогу ЗСУ. Наш колектив налічує до 50 співробітників, в середньому, кожного місяця ми можемо збирати від 40-50 тисяч гривень. Після чого у мене виникло питання: що ми можемо купити за 50 тисяч? Мало чого, але якщо нас таких буде не одне підприємство, то ми зможемо акумулювати більшу суму. Тобто тут спрацьовує ефект масштабу.

– Чому виникла ідея закупляти саме дрони?

– Безумовно на фронті важливо все: транспорт, медичні засоби, спорядження, техніка. Але, я хотів працювати системно в одному напрямку. В Україні майже два роки йде війна, а що найбажаніше для нас усіх? Збільшення втрат ворога та збереження життів наших воїнів. А щоб покращити показники Генштабу ми вирішили зайнятись закупівлею ударних FPV-дронів. Наразі колектив КП «Муніципальна варта» закупив 3 FPV-дрони за грудневу зарплату в межах ініціативи «Міняємо дрони на орків». Однак, якщо таких, як ми колективів буде більше, відповідно й кількість дронів збільшиться.

– Скільки підприємств Ви плануєте залучити?

– З інформації з відкритих джерел в Ірпінській громаді близько десяти комунальних підприємств, а в самій Київській області значно більше. Крім того, якщо говорити про Україну, то це ще приблизно 14000 комунальних підприємств. Хотілося б, щоб до нас приєдналось якомога більше. Оскільки, чим більше коштів, тим більше дронів. Об’єднавшись, ми зможемо щомісяця передавати на фронт понад 50 000 дронів, які будуть ефективні у боротьбі з ворогом! І це лише початок! Тож, якщо ми зможемо на постійній та регулярній основі постачати дрони військовим, ми збільшимо кількість втрат ворога. Це є великим стимулом, щоб приєднатись до нашої ініціативи.

– Чи є певні підрозділи, куди будуть спрямовані дрони?

– Ми неодноразово вже передавали техніку у різні підрозділи, де служать мешканці нашої громади, і зокрема, колеги з «Мунварти». Проте неважливо, куди саме будуть направлені дрони, адже всі підрозділи наші. Важливо інше: ефективність, систематичність та щоб за допомогою наших дронів гинув ворог.Також важливо, що ми не будемо збирати кошти та закупляти дрони у конкретного виробника. Ми плануємо збирати дрони самостійно, шукати більш вигідні варіанти, щоб зменшити їхню собівартість, а відповідно й збільшити кількість.

– Як Ви плануєте об’єднати підприємства, які хотіли б приєднатись до ініціативи «Міняємо дрони на орків»?

Головне, що це не просто збір коштів. Наша ініціатива полягає в тому, щоб виділяти кошти, закуповувати дрони та відправляти їх захисникам. Ми закликаємо підприємства не просто перераховувати нам кошти, а наслідувати наш приклад. Також, у разі, якщо підприємство добровільно ухвалить рішення приєднатись до нас та допомогти нашим військовим «мінусувати opкiв», ми закріпимо відповідальну особу та додамо її у закриту групу в Telegram для комунікацій. Учасники групи повинні будуть щомісячно надавати інформацію щодо закуплених і переданих FPV-дронів до бойових підрозділів.Закликаємо всіх охочих працівників комунальних і бюджетних установ долучатись до руху «Міняємо дрони на орків», щоб допомогти нашим військовим нищити ворога. Армія дронів – це ефект масштабу! Тож, якщо ваш колектив хоче зробити свій внесок, ми допоможемо з організацією процесу та закупівлею дронів. Всі охочі можуть звернутись за телефоном: + 38 (050) 344-08-80 (вайбер, ватцап, телеграм, сигнал).

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page