top of page

Навички з тактичної медицини опановували учасники курсу з підготовки до національного спротиву

Цивільне населення продовжує проходити курс навчання з підготовки до національного спротиву, який проводять інструктора Добровольчого формування Ірпінської міської територіальної громади №1 та Муніципальної варти.

Навчальна програма охоплює широкий спектр тем, останнє ж заняття цілком було присвячене тактичній медицині. В умовах сьогодення вкрай важливо вміти правильно діяти та надавати першу допомогу – такі знання та навички повинен мати взагалі кожен українець, щоб зуміти врятувати себе та близьких. Вчасне надання першої домедичної допомоги зберігає життя поранених, а своєчасна евакуація запобігає повторному ураженню або зменшення кількості загиблих і постраждалих.


Курсанти ознайомились і відпрацьовували алгоритм MARCH в концепції TCCC (Tactical Combat Casualty Care). Алгоритм MARCH – це чітко визначені пріоритети і порядок дій надання допомоги в догоспітальній медицині на полю бою, який розрахований для всіх військовослужбовців (які не є медиками):

  • M (Massive bleeding) - Масивна кровотеча.

  • A (Airway Management) - Управління дихальними шляхами.

  • R (Respiration) - Дихання.

  • C (Circulation) - Циркуляція.

  • H (Hypothermia) - Гіпотермія.

Розглянуто кожен з перелічених модулів і практично відпрацьовано умовні ситуації (само і взаємо допомоги). Робота в парах і команді розвивала у курсантів уміння швидко ухвалювати рішення, координуватись та діяти швидко і злагоджено. Практична сторона тренінгу допомогла всім учасникам власноруч відчути той стан і емоції, під час яких людина усвідомлює, що від її дій та відповідальності залежить життя іншої людини.


Нагадаємо, що в рамках реалізації «Програми заходів національного спротиву» та з метою сприяння обороні України, у нашій громаді здійснюється безоплатне навчання цивільного населення по Програмі, затвердженій командуючим військ ТрО Збройних Сил України. Громадяни, які пройдуть повний курс навчання, по закінченню отримають відповідний сертифікат.


Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page