top of page

Озброєна людина заходить до школи – що робити?


Як діяти у випадку, коли в громадському місці почалася стрілянина? А особливо коли «стрілець» з’явився в школі. Що робити дітям, вчителям, і всім хто випадково постав на його шляху. «Стрілець» прийшов вбивати, йому не потрібні заручники, він не збирається ні з ким домовлятися. «Стрільцю» треба якнайбільше трупів і він сам готовий потім померти. Чи готові ми до цього, чи готові до цього наші діти і їх педагоги? Задайте кожний собі це питання. Чи знаєте ви що робити, коли опинитесь в такій ситуації? Чи знають що робити наші діти?


Гарно, що в соціальних мережах визвав такий резонанс невеликий інформаційний сюжет про заняття як себе поводити якщо в школі з’явиться такій «стрілець»: youtu.be/fayH2cT19zQ. Полеміка навколо подібних питань свідчить, що людей це хвилює. Але дуже дивно, коли обговорення іде не навколо проблеми по суті, а іде навколо обговорення особистостей, персоналій, від навішування ярликів і прямих образ. Чомусь вся армія експертів на дивані почала давати негативні оцінки і образливі коментарі виключно з двохвилинного сюжету інформаційного характеру про подію. Ніхто з критиків не бачив і не був присутній на даному заході. Як взагалі можна давати негативну чи позитивну оцінку якості і рівню, не бачивши матеріалу і не бути присутнім під час проведення? Так звана невдоволена «громадськість», яка почала всю цю інформаційну провокацію (це моя особиста суб’єктивна думка) має на меті не обговорення і вирішення питання безпеки наших дітей, а переслідує свої завузькі містечкові інтереси. Зверніть увагу, хто розпочав в негативному аспекті розкручувати і подавати в викривленому вигляді інформацію про цю подію. Це невеличка маргінальна спільнота, яка мешкає в Ірпені, і є «опозиційною» до всіх змін, що відбуваються в нашому місті. Їх не влаштовує абсолютно все і вся, що робиться командою, яка увійшла до місцевого самоврядування і взяла на себе відповідальність за розвиток Ірпінської територіальної громади. Частиною цієї команди є я, і проєкти за які відповідаю і втілюю в цьому місті. Обіцяю, що найближчим часом анонсую і проведу подібний захід для всіх бажаючих за попередньою реєстрацією. В першу чергу для педагогів і батьків та їх дітей.


Стосовно самих занять, навколо яких піднялась така хвиля, пояснюю наступне:

  • Заняття з учнями проводилися на прохання класного керівника і батьків, за погодженням з дирекцією школи (що в черговий раз підкреслює рівень довіри і співпраці Ірпінської муніципальної варти з громадянами).

  • Подібні заходи (тренінги, майстер-класи тощо) Ірпінська муніципальна варта разом з мешканцями нашого міста, школярами і вчителями проводить постійно з різних питань і напрямків безпеки, поведінки і дій при надзвичайних ситуаціях.

  • Негативні оцінки і гнівний осуд ми чуємо постійно і виключно з кола одних і тих самих осіб, які ніколи не були учасниками або просто присутніми на наших заходах. Жоден з них ніколи не те що не проводив щось подібне, але навряд чи був учасником.

  • На цьому і подібних заходах використовуються тільки макети зброї. Конкретно в цьому сюжеті ви бачите макет масо-габаритний АКС (шкільний інвентар).

  • Заняття проводяться за рекомендованим алгоритмом міністерства Національної безпеки США – «Run-Hide-Fight» (біжи-ховайся-бийся): cisa.gov/active-shooter-preparedness. Що є своєрідною інструкцією для виживання (користуватися вам нею чи ні – це вже особиста справа кожного).

  • Під час таких занять в класі відбувається командна робота класного керівника з учнями з відпрацювання практичних навиків колективних дій в подібних ситуаціях.

Маю велику надію, що після цієї бурної хвилі обговорювання і цькування подібних ініціатив, в усіх школах Ірпеня, а можливо й України, з’являться більш досвідчені фахівці високого рівня і почнуть системні заняття в наших школах з питань безпеки та дій при надзвичайних ситуаціях. Зробіть краще, і ми навчимося у вас! А для мене в першу чергу важливий результат і подяка учасників тих заходів, які проводжу. Найвищою цінністю є зворотній зв'язок, коли через деякий час отримуєш відгук, що ті знання і навички які здобули учасники твого тренінгу, були застосовані в житті і комусь допомогли, чи врятували чиєсь життя!


З повагою Микола Ковальчук

керівник «Муніципальної варти» ІМР,

начальник штабу ГФ з охорони громадського порядку,

інструктор з підготовки бійців-рятувальників

і інструкторів з першої допомоги

Komentar


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page