top of page

Про взаємодію Муніципальної варти із медиками

До чергової частини «Муніципальної варти» часто надходять повідомлення про те, що людина на вулиці чи в парку втратила свідомість і лежить непритомна. Прибувша на місце група швидкого реагування Муніципальної варти оцінює й перевіряє життєві показники постраждалого, переводить в стабільне бокове положення, і контролює його стан до прибуття викликаної швидкої допомоги. Діючи за протоколом надання потерпілому першої домедичної допомоги, людину приводять до свідомості, якщо це не завдасть шкоду її організму.

Наближаються холоди, а взимку зростає ймовірність смертельних випадків внаслідок переохолодження організму через втрату контролю в стані алкогольного сп’яніння. Інспекторам Муніципальної варти неодноразово доводилося допомагати людям у стані алкогольного сп’яніння, які спали прямо на вулиці. Іноді траплялися випадки настільки серйозні, що через сильне переохолодження людина навіть не могла говорити. Для потерпілих одразу викликається швидка медична допомога, а до її приїзду інспектори самостійно зігрівають людей. Медики прибувають завжди швидко, бо в таких випадках важлива кожна хвилина, інакше обмороження, а то й замерзання, можливо і не уникнути.


Подібні ситуації – буденність для Муніципальної варти, тому для її співробітників регулярно проводяться практичні тренінги із надання домедичної допомоги, а група швидкого реагування, чергова частина й постові вагончики на об’єктах охорони оснащені аптечками.

Урін Олексій, заступник Голови ГО "44 Навчальний Центр", старший інструктор Тренінгового Центру "AidBrothers":
«З Муніципальною вартою Ірпеня ми познайомились два роки тому і одразу побачили реальну зацікавленість керівництва у належній підготовці співробітників наданню першої домедичної допомоги.
Провели декілька тематичних семінарів-лекцій і домовились про проведення практичних тренінгів, які пройшли дуже ефективно. Було приємно працювати бачачи, що люди дійсно зацікавлені "навчитись".
Після декількох початкових тренінгів за протоколом BLS (базова підтримка життя), стало зрозуміло, що можна готувати групу для більш складних умов і травм. Таким чином булі проведені практичні тренінги з симуляціями за протоколом TECC (перша домедична допомога в тактичних умовах співробітниками правоохоронних органів). Керівництву і самим хлопцям з "Мунварти" сподобався цей формат та рівень підготовки, і в подальшому були проведені симуляції-демонстрації дій при ДТП та надзвичайних ситуаціях. Вийшло дуже ефектно, професійно, і знайшло позитивний резонанс і відгук у ЗМІ та в оцінці від керівництва міста. В подальшому ми спільно провели ще декілька подібних заходів і залучили до участі в них педагогів і працівників інших комунальних служб Ірпеня.
Ми помітили, що "мунвартівці" стали сміливіше та професійніше допомагати постраждалим ірпінчанам, грамотно працювати в команді, та вдосконалювати навички. Є гарний потенціал, і хоча ще є над чим працювати - ми бачимо бажання вчитись і готовність допомагати!»
Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page