top of page

Про реальну ситуацію з розмінуванням Ірпеня та як убезпечити дитину під час літніх канікул

В Україні стартував сезон відпусток та шкільних літніх канікул. Діти починають все більше часу проводити на свіжому повітрі. Цьому сприяють і вільні дні, і погода. І не завжди школярі перебувають під наглядом старших. Вчора зранку в наш регіон завітала знімальна група ранкового шоу “Сніданок з 1+1”, які своїм сюжетом вирішили нагадати про мінну небезпеку – тему максимально актуальну зараз, адже Україна залишається найбільш забрудненою мінами та нерозірваними боєприпасами країною, і в нашій громаді, на жаль, також багато вибухонебезпечних залишків війни.


До вашої уваги уривок із інтерв'ю з Олександром Товстоногом, співзасновником Громадської Ініціативи Друзі Патрона, який розповів про реальну ситуацію з розмінуванням Ірпеня, та про роботу служби розмінування Муніципальної варти:

Шановні батьки! Під час канікул ще раз поговоріть з дітьми про мінну безпеку та ознайомте їх з правилами безпечної поведінки. Діти завжди залишаються дітьми, навіть під час війни вони бігатимуть і гратимуться як раніше. Часто для своїх ігор вони обирають покинуті будинки, руїни, зарості чагарників, ліси а під час війни саме ці території особливо небезпечні. Бережімо своїх дітей – на жаль, вони дуже рано дізналися, що таке війна!


Нагадуємо прості правила дій у випадку виявлення вибухонебезпечного або підозрілого предмету:

  • Зберігайте спокій;

  • В жодному разі не торкайтесь підозрілого предмету! Не намагайтеся пересунути, підняти або знешкодити підозрілий предмет. Забороняється курити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця знаходження предмета;

  • Відійдіть на безпечну відстань, мінімум — 300 метрів. Відійшовши на безпечну дистанцію, позначте місцезнаходження підозрілого предмету (дошками, жердинами, гілками, мотузками, шматками матерії тощо);

  • Попередьте інших! Попередьте про знахідку інших осіб поруч. Відведіть їх та відійдіть самі на безпечну відстань;

  • Поінформуйте про знахідку! Офіційні канали повідомлень: екстренні номери ДСНС – 101, Поліція – 102, при виявленні ВНП на території Ірпінської громади можна повідомити Муніципальну варту – (073) 070-05-57; (068) 379-92-27; (045 97) 60-400.

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page