top of page

Служба розмінування Муніципальної варти провела лекцію з мінної безпеки для КП «Ірпіньводоканал»

Вчора служба розмінування Муніципальної варти провела для працівників «Ірпіньводоканал» навчання з попередження ризиків, пов'язаних із вибухонебезпечними предметами. Це підприємство критичної інфраструктури, яке сильно постраждало від варварства окупантів та зазнало значних руйнувань, а його фахівці в тому числі займаються прокладанням, ремонтом та обслуговуванням водопровідно-каналізаційного господарства і мають ризик натрапити на небезпечні залишки війни.


Наші сапери розповіли слухачам про види вибухових пристроїв та характерні особливості, їхню загрозу життю та здоров’ю, дали уяву про небезпечні ситуації, навчали уникати їх і правильно поводити себе у разі їх виникнення, виховувати почуття відповідальності за своє життя та життя інших людей.


На заході був присутній керівник сектору оборони Бучанського району генерал-майор Данило Романенко, який подякував за проведення лекції та наголосив, що подібні навчання слід проводити на постійній основі, особливо — для дітей та підлітків, бо їхня природна цікавість спонукає до небезпечних експериментів: вони підкладають боєприпаси у багаття, випробують їх на міцність ударами, намагаються розібрати, приносять додому, у двір тощо.

За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, станом на березень в Україні заміновано близько 30% від усієї території. Київщина є найбільш забрудненим вибухонебезпечними предметами регіоном на півночі країни. Одна з ключових складових безпеки на сьогодні це, в тому числі, — розмінування нашої території, яке затягнеться на десятки років. Тисячі боєприпасів залишаються нездетонованими після ворожих обстрілів.


Нагадуємо прості правила дій у випадку виявлення вибухонебезпечного або підозрілого предмету:

  • В жодному разі не торкайтесь підозрілого предмету! Не намагайтеся доторкнутися (рукою, ногою чи іншим предметом), пересунути, підняти або знешкодити підозрілий предмет. Не чіпайте покинуту техніку.

  • Відійдіть на безпечну відстань, мінімум 300 метрів. Відійшовши на безпечну дистанцію, позначте місцезнаходження підозрілого предмету.

  • Попередьте інших! Попередьте про знахідку інших осіб поруч. Відведіть їх та відійдіть самі на безпечну відстань.

  • Поінформуйте про знахідку! Офіційні канали повідомлень: екстренні номери ДСНС - 101, Поліція - 102, при виявленні ВНП на території Ірпінської громади можна повідомити Муніципальну варту – (073) 070-05-57; (068) 379-92-27; (045 97) 60-400.

Невиконання цих вимог може призвести до тяжких наслідків та коштувати вам життя.


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page