top of page

Спалювання сміття, листя, сухої рослинності або її залишків – поза законом!

Одне з нагальних питань цієї весни – спалювання листя та рослинних залишків, так як з настанням теплої сонячної погоди мешканці приватних житлових будинків активно почали наводити лад у домогосподарствах. Муніципальна варта нагадує про заборону і наслідки спалювання опалого листя, сухої рослинності та відходів!

Забороняється спалювання сміття, листя, сухої рослинності або її залишків!

Сезонні «палії» розводять вогнища прямо перед будинками, на вулицях, в житлових кварталах. Ніхто і не замислюється, яку шкоду наносить собі та природі спалюючи опале листя і суху траву, змушуючи дихати продуктами горіння не тільки себе, а й оточуючих.


Ті, хто заявляє, що спалювання трави необхідне, помиляються самі і вводять в оману інших. Крім того, небезпека полягає і у провокуванні лісових пожеж і руйнуванні екосистеми. З приходом весни на Київщині значно збільшилась кількість пожеж в екосистемах незважаючи на всі заборони, прохання, штрафи, інформування, мешканці області й далі продовжують випалювати трав’яний настил. На жаль, більшість цих загорань є наслідком низького рівня свідомості громадян, адже загорання сухої трави не є спонтанним – це не самозаймання, а якраз наслідок людської діяльності. Складність у ліквідації загорянь екосистем полягає в тому, що невеликі горіння трав’яного настилу за декілька годин перетворюються на масштабні пожежі торфовищ і лісових масивів.


В умовах повномасштабної війни в Україні такі пожежі стають додатковим навантаженням на фахівців ДСНС. Замість ліквідації наслідків воєнної агресії рф і порятунку людей, надзвичайники змушені виїжджати на гасіння сухостою. Не допомагайте ворогу!