top of page

Спалювання сміття, листя, сухої рослинності або її залишків – поза законом!

Одне з нагальних питань цієї весни – спалювання листя та рослинних залишків, так як з настанням теплої сонячної погоди мешканці приватних житлових будинків активно почали наводити лад у домогосподарствах. Муніципальна варта нагадує про заборону і наслідки спалювання опалого листя, сухої рослинності та відходів!

Забороняється спалювання сміття, листя, сухої рослинності або її залишків!

Сезонні «палії» розводять вогнища прямо перед будинками, на вулицях, в житлових кварталах. Ніхто і не замислюється, яку шкоду наносить собі та природі спалюючи опале листя і суху траву, змушуючи дихати продуктами горіння не тільки себе, а й оточуючих.


Ті, хто заявляє, що спалювання трави необхідне, помиляються самі і вводять в оману інших. Крім того, небезпека полягає і у провокуванні лісових пожеж і руйнуванні екосистеми. З приходом весни на Київщині значно збільшилась кількість пожеж в екосистемах незважаючи на всі заборони, прохання, штрафи, інформування, мешканці області й далі продовжують випалювати трав’яний настил. На жаль, більшість цих загорань є наслідком низького рівня свідомості громадян, адже загорання сухої трави не є спонтанним – це не самозаймання, а якраз наслідок людської діяльності. Складність у ліквідації загорянь екосистем полягає в тому, що невеликі горіння трав’яного настилу за декілька годин перетворюються на масштабні пожежі торфовищ і лісових масивів.


В умовах повномасштабної війни в Україні такі пожежі стають додатковим навантаженням на фахівців ДСНС. Замість ліквідації наслідків воєнної агресії рф і порятунку людей, надзвичайники змушені виїжджати на гасіння сухостою. Не допомагайте ворогу!


Нагадуємо, що за випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність! Кожен з тих, хто палить сміття, листя та траву, сухостій і його відходи, повинен розуміти це злочин, який карається законом. І порушника буде покарано. Кожен з нас має право на безпечне для життя і здоров’я навколишнє середовище!

Як боротися з паліями? Повідомляйте про факти спалювання на території ірпінської міської територіальної громади на цілодобову «гарячу лінію» Муніципальної варти за телефонами: (068) 379-92-27 / (073) 07-00-557 / (04597) 60-400. Робіть фото- або відеофіксацію правопорушення, і надсилайте відзняті матеріали нам за вищевказаними мобільними номерами месенджерами Telegram/WhatsApp/Viber/Signal. Бережіть нашу українську землю!

Comentários


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page