top of page

Суха трава і листя. Чому їх не можна спалювати?

На жаль, традиційно для осені українці починають прибирати опале листя, суху траву та інші рослинні рештки з городів, присадибних і дворових територій, та спалювати все це у вогнищах. Не дивлячись на постійне інформування населення про шкоду, яку спалювання завдає навколишньому середовищу, атмосфері, та в першу чергу людському здоровью, деяких жителів це мало хвилює.

Факти про спалювання листя

Певні люди навіть переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф. Незважаючи на загальноприйняту думку, зола – дуже погане добриво і, таким чином, спалювання листя щороку призводить до все більшого збіднення ґрунту.


Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання – згорає не тільки органічна складова, а й накопичені в ній із ґрунту токсичні речовини, у повітря вивільняються мікрочастинки диму, до складу якого входить пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали, пестициди та низка канцерогенних сполук. Науково доведено, що забруднення повітря від таких багать набагато сильніше, ніж від промислових викидів та викидів автомобільного транспорту! До того ж, дим на довго зависає в повітрі, внаслідок чого погіршується видимість на дорогах, що може призводити до ДТП.


Муніципальна варта Ірпінської міської ради вкотре нагадує про заборону спалювання опалого листя, сухої рослинності, будь-яких відходів! І хоча за останні роки в Ірпені завдяки плановій роботі та постійному інформуванню населення про шкоду від спалювання цю проблему в деякій мірі вдалось вирішити, все ж у осінній період до нас регулярно надходять скарги від людей з приводу того, як на їх вулиці хтось спалює листя. Інспекторами на дану проблему здійснюється цілодобове реагування у вигляді виїздів екіпажу на місце події, та складання протоколів про адміністративне правопорушення за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення п. 1.30 Правил благоустрою Ірпеня (штраф від 340 до 1360 грн. для фізичних осіб і від 850 до 1700 грн. для посадових та юридичних осіб).

Люди не замислюються, на яку небезпеку наражають себе та своїх рідних, і яку шкоду наносять природі
Забруднення повітря, смертельні хвороби, випалювання родючого шару ґрунту, візит муніципальної варти, штраф до 1700 гривень: що викликає спалювання листя.

Як боротися з паліями? Повідомляйте про факти спалювання на цілодобову «гарячу лінію» Муніципальної варти за телефонами: 📞(04597) 60-400 або 📱(073) 07-00-557. Робіть фото- або відеофіксацію правопорушення, і надсилайте відзняті матеріали нам за вищевказаним мобільним номером месенджерами Telegram/WhatsApp/Viber. Кожен з нас має право на безпечне для життя і здоров’я навколишнє середовище!

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page