top of page

Сьогодні – Міжнародний день відмови від куріння

У сучасному суспільстві існує і завжди існувала проблема куріння: де курці стверджують, що курити це їх вибір і їхнє здоров'я, а кому не подобається – нехай не перебувають поруч з ними; а некурці стверджують, що їх право на чисте повітря і середовище при цьому порушені. Тютюнопаління, як це не парадоксально, є в першу чергу проблемою тих, хто не палить.


Міжнародний день відмови від паління (No Smoking Day) – відзначають щорічно у третій четвер листопада в більшості країн світу. Його мета — сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров'я. Він встановлений Американським онкологічним товариством в 1977 році після того, як було визнано згубний вплив куріння на організм людини та здатність регулярного куріння провокувати розвиток раку. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 90% смертей від раку легенів, 75% – від хронічного бронхіту і 25% – від ішемічної хвороби серця обумовлені палінням. Щодня в Україні йдуть з життя 230 українців, які хворіють на хвороби, спричинені вживанням тютюнових виробів.

Згідно Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" та рішення сесії Ірпінської міської ради, куріння в громадських місцях заборонено. Також в Ірпені куріння заборонено під час проведення масових заходів беспосередньо в місцях їх проведення. Закон забороняє в громадських місцях курити не тільки цигарки, а й електронні цигарки та кальяни. Муніципальна варта Ірпінської міської ради робить все можливе, щоби рекреаційні зони Ірпеня були вільні від тютюнового смороду. За рік інспектори Муніципальної варти попереджують більше 22-х тисяч випадків куріння в заборонених місцях.


Киньте курити і розпочинайте насолоджуватися життям! Спробуйте зекономити 50-60 гривень хоча б один день. Навіть за цю невелику суму можна купити приємний презент для своєї половинки, для дитини чи для себе. А це – позитивні емоції, які не вкорочують, а продовжують життя! Спробуйте!

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page