top of page

Чоловік виманив у підлітків мобільні телефони. Що повинні знати діти, щоб не стати жертвами шахраїв?


УВАГА!!! Важлива інформація!

Шановні батьки! 12 серпня в центрі Ірпеня на площі Шевченка сталася тривожна і прикра подія. Невідома особа (дорослий чоловік, можливо років за 35 і старше) у шахрайський спосіб заволодів двома дорогими мобільними телефонами – iPhone 11 і Хiaomi redmi. Жертвами цього шахрая стали двоє хлопчаків 10-11 років.


Хронологія подій.

Троє хлопців, мешканці міста, які є школярами 4-5 класів, безцільно вешталися містом. Приблизно о 12:00 годині вони вирушили від магазину «Новус» (біля Єврокільця) до площі Шевченка. В цей момент неповнолітні запримітили дорослого чоловіка (джинсові штани, чорне поло, сумка через плече, джинсова куртка на сумці), який весь час йшов за ними слідом. Затримавшись трохи біля штучного озера, хлопці пішли далі до багатьом «відомої» арки будинку по вул. Шевченка 4. Із зворотної частини цієї арки їх вже очікував цей незнайомий чолов’яга. Він представився дітям працівником поліції, швиденько показав якесь нібито службове посвідчення, і почав розповідати дітям що хтось в центрі міста краде чи відбирає мобільні телефони у дівчат. Продовжуючи бесіду з неповнолітніми, громадянин повів їх з арки на площу Шевченка. В районі РАГСу (будинок по вул. Шевченка 5), вони зупинилися. Дорослий чоловік продовжуючи «пудрити» дітям мізки і психологічно на них тиснучи, змусив дітлахів віддати йому мобільні телефони і назвати паролі доступу до них. Потім наказав дітям йти в напрямку вул. Соборної, де нібито стоїть білий бус, і там він поверне телефони. Хлопці послухались і пішли в напрямку Соборної шукати білого буса. Сам же спокійненько пішов в протилежну сторону до залізничної станції. Зрозуміло, що підлітки ніякого білого бусу не знайшли, і цілу годину намагалися самотужки знайти цього чолов’ягу, бігаючи туди сюди центром міста.


Більше чим через годину вони здогадалися зайти в міську раду до чергової частини Ірпінської муніципальної варти і розповісти про все що з ними трапилось. Час було втрачено. Знайти чи відслідкувати по камерам цього громадянина не вдалося (він вдало переміщався уникаючи зон дії міських камер відеоспостереження). Скоріше за все, даний суб’єкт, як тільки заволодів в шахрайський спосіб коштовними мобільними телефонами, покинув не тільки центральну частину міста а і саме місто. Камерам відеоспостереження вдалося зафіксувати лише епізод, коли невідомий чоловік іде по площі з трьома неповнолітніми, спілкується з ними, в якийсь момент зупиняється і хлопчаки віддають йому свої мобільні телефони. Після чого всі розходяться в різні сторони.


Шановні батьки і небайдужі громадяни! Чому ми так детально описуємо вам хронологію подій? Для того, щоб ми всі разом робили правильні висновки:


ПЕРШЕ: Діти, які безцільно вештаються, які не знають чим зайнятися і представлені самі собі – є потенційним об’єктом для різного роду шахраїв, збоченців і насильників.

ДРУГЕ: Діти, які не навчені елементарним правилам поведінки з незнайомими дорослими – є їхніми потенційними жертвами. З камер відеоспостереження видно, що розмова дорослого з дітьми для інших перехожих не здавалася чимось незвичайним, вартим уваги.

ТРЕТЄ: Завжди «пасивна» поведінка потенційної «жертви» призведе до найгірших і найтрагічних наслідків. Лише «активні» дії чи «активний» супротив надає шанс уникнути статусу «жертви».


ГОЛОВНЕ:

➡ Наші діти повинні з самого малечку (класні заняття, домашні бесіди, тренінги, практичні відпрацювання тощо) повинні бути навчені тому, що всяке до них звернення, прохання, вимога тощо дорослої людини, незалежно від того чоловік це чи жінка – негайно інформувати батьків.

➡ Немає такої можливості – інформуємо або звертаємось до інших людей, які проходять чи знаходяться поруч.

➡ Якщо немає і такої можливості – інформувати дуже голосно в надії, що хтось таки почує.

➡ Обов’язково зберігати дистанцію, не давати торкатися будь-яких частин тіла, навіть якщо ці дотики не загрозливі.

➡ Добровільно нічого не давати із своїх речей стороннім.

➡ Діти повинні знати (як знають своє ім’я, де навчаються і живуть), що всі питання чи претензії, які їм закидають незнайомі дорослі – повинні вирішуватись тільки через їх БАТЬКІВ!

Дуже гарно, що хлопці прийшли в міську раду в чергову частину Муніципальної варти. Шкода, що запізно. Цієї жахливої ситуації, жахливої не тільки тому, що відібрали коштовні телефони, а тому що хлопці спокійно «повелися» на незнайомого чоловіка і виконали його вимоги. Іншого разу все могло статися і гірше, закінчившись не тільки втратою мобільних.


Звертаємося до батьків, педагогів, всіх небайдужих містян. Не може так бути, щоб серед білого дня в центрі міста поміж людей, подібні мерзотники чіплялися до наших дітей.


Наша служба готова оперативно реагувати. Ми маємо достатньо сил, засобів і можливостей. Але ми не можемо бути в багатьох місцях одночасно. Питання безпеки і безпекового середовища, це питання завжди комплексні і не одновекторні. Обізнаність дітей, що і як робити в подібних ситуаціях, небайдужість і допомога оточуючих, наше швидке реагування – запорука безпеки наших дітей.


Відпускаючи дітей самостійно гуляти в центр міста, парки, сквери, на набережну тощо – забийте їм в телефон «швидкий дозвон» однією клавішею до чергової частини Муніципальної варти Ірпінської міської ради (073-07-00-557 цілодобово).


Діти завжди можуть звернутися за допомогою до чергової частини Муніципальної варти Ірпінської міської ради, яка працює в цілодобовому режимі – перший поверх Ірпінської міської ради вул. Шевченка 2-а.


Діти завжди можуть звернутися за допомогою в в якій завгодно частині міста до співробітників Ірпінської Муніципальної варти, або зупинити наш службовий автомобіль.

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page