top of page

Увага! Попередження про ожеледицю на дорогах!

В Ірпені починається повноцінна зима. За даними УкрГідрометценту, 8 та 9 грудня у Київській області температура повітря коливатиметься від -2°C до +2°C, внаслідок чого може утворюватися ожеледиця, що значно збільшить довжину гальмівного шляху і зменшить керованість автомобілем.

ВАЖЛИВО! Користування автомобілем під час ожеледиці потребує особливих навичків та пов’язане із додатковим ризиком. Намагайтесь не використовувати особистий автотранспорт без нагальної потреби.


Якщо ви використовуєте автомобіль під час складних погодних умов, пам’ятайте, що під колесами автомобіля не асфальт або ґрунт, а лід, відповідно, будь-який необережний рух під час зрушення з місця або при спробі зупинитися може призвести до того, що автомобіль розгорне або поведе.


Нерідко ДТП виникає через те, що водії ставлять машину під невдалим кутом або в неправильному місці – будь-яка помилка іншого водія призводить до того, що його несе прямо в припаркований на повороті транспорт.


У зв'язку з погіршенням погодних умов та задля безпеки руху пішоходів з шостої ранку працівники КП "Управління житлово-комунального господарства "Ірпінь" та "Управління благоустрою міста" проводять посипку тротуарів по вулицях і рекреаційних зонах міста, проте одразу всюди посипати неможливо, тому тримайте загальні рекомендацї для пішоходів під час ожеледиці:


  • Пам’ятайте, для пересування під час ожеледиці слід користуватися взуттям із підошвою з мікропористої чи іншої м’якої основи та без високих підборів.

  • Попередьте родичів похилого віку, що під час ожеледиці взагалі не слід виходити з будинку, тільки в разі нагальної необхідності.

  • Вагітним жінкам слід бути особливо обережними в ожеледицю та не виходити на вулицю без супроводу.

  • Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільними від речей. Пам’ятайте, що поспіх збільшує ймовірність падіння, тому виходьте із будинку повільно. Не тримайте руки в кишенях – це збільшує ймовірність не лише падіння, але й отримання важких травм, особливо переломів.

  • Не прогулюйтеся край проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та зісковзнути на дорогу або автомобіль може виїхати на тротуар. Також не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. За таких погодних умов значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, а падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до каліцтва або до загибелі.

  • Небезпечними є прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. Травми при цьому найчастіше важкі, всупереч переконанню, що людина напідпитку падає завжди вдало. При сп’янінні люди не так чутливі до болю і за наявності травми не звертаються своєчасно до лікаря, що згодом може призвести до ускладнень.

  • Якщо через деякий час після падіння ви відчули біль у голові або в суглобах, нудоту, або якщо утворилися пухлини, слід невідкладно звернутися до лікаря в травмпункту.

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page