top of page

У спекотну погоду небезпечні наслідки від зловживання алкоголю посилюються!

Останніми тижнями інспектори муніципальної варти Ірпеня під час чергувань все частіше стикаються з випадками, коли люди «відключаються» і навіть непритомніють в результаті сильного алкогольного сп’яніння в спекотні дні.

Варто пам’ятати, що перебування на сонці під час спеки може посилити наслідки вживання алкоголю.
Варто пам’ятати, що перебування на сонці під час спеки може посилити наслідки вживання алкоголю.

Пам'ятайте, що відпочивати треба культурно, не завдаючи шкоди своєму здоров'ю, та не заважаючи відпочивати іншим! Алкоголь в спеку згубний для організму, чергове підтвердження — ряд випадків, що сталися цим спекотним липнем, коли люди втрачали свідомість від зловживання алкоголем. Деяких осіб, «полеглих» в бою з алкоголем, вдається власними силами привести до тями і направити додому. Якщо ж людина зовсім не знала почуття міри при вживанні спиртного і алкогольне сп’яніння занадто сильне — самостійно повернути її до свідомості не вдається, тому викликається «швидка допомога» для госпіталізації людини до медичного закладу.


Так, медики повинні надавати медичну допомогу всім, хто цього потребує. Але висновки робіть самі: можливо, у цей час хтось, хто дійсно хворий, кому стало зле, чекає на допомогу і кожна хвилина часу може стати на вагу золота. У вас були випадки, коли ви чекали на швидку допомогу, а вона оперативно не приїхала? Цілком можливо, що в той час медики були вимушені займатися подібними особами:

Чому в спеку будь-які напої, що містять алкоголь - це суттєва шкода здоров'ю?


- Зневоднення. В спеку ми втрачаємо воду, а алкоголь це прискорює. Алкоголь змушує нирки виводити воду, а не утримувати її, тому навіть через пиво або сидр організм втрачає більше води, ніж було спожито. Як наслідок, людина, випивши зовсім небагато, може отримати сонячний або тепловий удар.


- Стає ще спекотніше. Через алкоголь мозок гірше оцінює внутрішню температуру тіла. Тому здається, що алкоголь зігріває. Судини шкіри розширюються. Але повітря теж гаряче, і бажане охолодження не настає. Зате може сильно впасти тиск і виникнути відчуття втоми і слабкості.


- Ризик серцевого нападу тимчасово зростає після прийому спиртного. В спеку із потом виводяться цінні для роботи серця електроліти: калій, натрій, і серцю важко працювати за таких умов. Від спеки та розширення судин тиск може суттєво впасти і навіть спричинити запаморочення.


- Алкоголь та активний відпочинок несумісні. Це буде додатковим навантаженням на серце, і збільшить ризик нещасних випадків. Зокрема, 25-50% випадків утоплення пов’язані зі споживанням алкогольних напоїв.


Будьте особливо обережні з вживанням алкоголю влітку, спека та алкоголь збільшують шкідливий вплив один одного на наше тіло! Для правильного функціонування ваше тіло повинно постійно підтримувати адекватний рівень рідини й електролітів. Для більшості людей, щоби забезпечити таку норму, достатньо збалансовано харчуватися та пити оптимальну кількість води.


Цілодобова «гаряча лінія» Муніципальної варти Ірпеня:

📱 (073) 07-00-557 (+Telegram, Viber, WhatsApp) та 📞 (04597) 60-400.

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page