top of page

Чи буде в Ірпені система контролю за дотриманням правил паркування?

Бути чи не бути цивілізованому підходу в питанні паркування транспортних засобів в Ірпені? Чи готова Ірпінська громада рухатись в цивілізованому напрямку цього процесу, не зав'язнувши в популістських гаслах? Керівник Муніципальної варти Ірпінської міської ради Микола Ковальчук запрошує всіх небайдужих містян до обговорення. Маємо законодавчу базу, є досвід багатьох міст. Це одна із статей поповнення бюджету, зменшення автомобільного трафіку і вирішення проблем тягнучок та заторів в центрі міста і т.п. Пишіть свою думку у коментарях до допису в фейсбуці за посиланням, чи потрібна подібна служба нашому місту, якою саме ви її бачите, і в яких місцях потрібно в першу чергу навести порядок з паркуванням!

Такі великі міста як Вінниця, Львів, Тернопіль, Луцьк, Чернівці, Дніпро, Київ, Одеса вже мають систему контролю за дотриманням правил паркування, вивчення їх успішного досвіду допоможе запровадити роботу в даному напрямку і в нашому рідному Ірпені. Промоніторивши дані системи, найбільш цікавим, з нашої точки зору, є досвід Вінницької громади.

Саме тому 17 грудня радник міського голови, депутат Ірпінської міської ради Андрій Літвинов і керівник Муніципальної варти Ірпеня Микола Ковальчук відвідали Вінницю, де ознайомилися з діяльністю місцевої Муніципальної варти, функціонуванням міського Ситуаційного центру, який координує роботу правоохоронних і комунальних служб, та головне з роботою служби паркування.


Як працюють інспектори відділу паркування у Вінниці?

Процес притягнення порушника до відповідальності вінницьким інспектором з паркування
Процес притягнення порушника до відповідальності вінницьким інспектором з паркування

Інспектори за допомогою спеціально налаштованих планшетів фіксують порушення, після чого вся інформація передається на сервер у Києві. На роздрукованому на спеціальному міні-принтері повідомленні про порушення правил паркування є 2 QR-коди. Перейшовши за одним з них і ввівши номер постанови і номер своєї автівки, власник може перевірити час, коли було скоєно правопорушення, прізвище інспектора, який це зафіксував, пункт ПДР, який було порушено, статтю КУпАП, перевірити стан оплати тощо. Програма навіть автоматично розпізнає марку та модель транспортного засобу. Видно і вулицю, де було зафіксоване правопорушення з прив’язкою до геолокації, а на кожній фотографії автоматично фіксується дата і час. Водій-порушник може сплатити штраф за номером постанови наданим інспектором чи за допомогою другого QR-коду, який пересилає на швидку оплату. У разі, якщо водій сплачує штраф протягом 10 днів (в так званий "пільговий період"), його розмір становить 50%, або 255 гривень. У разі відмови сплачувати штраф та після 30 днів розмір штрафу подвоюється і його зобов'язується стягнути виконавча служба. Безпосередньо на місці штраф заплатити не можна, аби уникнути корупційних ризиків. Усі кошти вилучені зі штрафів перераховуються до міського бюджету.

Інспектори з паркування, що працюють в різних містах країни мають схожі основні завдання:

  1. Контроль за дотриманням Правил дорожнього руху, Правил паркування транспортних засобів та інших нормативно-правових актів, що регулюють сферу паркування транспортних засобів.

  2. Профілактика вчинення правопорушень у сфері Правил паркування транспортних засобів та Правил дорожнього руху, роз'яснювальна робота з водіями транспортних засобів.

  3. Притягнення винних осіб до відповідальності за порушення законодавства України у сфері паркування на території міст.

  4. Звільнення вулиць від хаотичного паркування автомобілів (розвиток та поліпшення стану паркувального простору), зниження кількості автомобілів в центрі міста, вирішення проблеми паркування на місцях для людей с інвалідністю.

  5. Здійснення заходів щодо збільшення пропускної спроможності на дорогах місцевого значення.

Comentarios


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page