top of page

Ефект «горілчаної ковдри»: чому алкоголь на холоді може вбити

Цього тижня до нас прийшли перші зимові холоди, подекуди навіть із першим сніжком. Це таїть у собі небезпеку - взимку зростає кількість смертельних випадків, внаслідок загального переохолодження організму в результаті нерухомого положення на холоді через алкогольне сп’яніння. У Міністерстві охорони здоров'я зазначають, що поєднувати алкоголь та низькі температури на вулиці дуже небезпечно.

Існує міф про те, що алкоголь допомагає зігрітися, і багато взимку «гріються» особливо активно. Спробуємо розібратися, чи дійсно алкоголь зігріває. Алкогольні напої, не важливо які саме, розширюють кровоносні судини на поверхні тіла, тож прилив крові викликає відчуття тепла. Це так званий ефект «алкогольної ковдри». Та у цей час втрачають тепло внутрішні органи тіла. Небезпека полягає у тому, що тіло дуже швидко втрачає тепло з поверхні шкіри, кінцівок, тож загальна температура тіла знижується. Особливо обережними потрібно бути людям, які мають серцево-судинні захворювання. Вживання алкоголю, незалежно від кількості, погано впливає на організм та призводить до низки хвороб.


Інспекторам Муніципальної варти неодноразово доводиться допомагати людям у стані алкогольного сп’яніння, які сплять на морозі. Іноді траплялися випадки настільки серйозні, що через сильне переохолодження людина навіть не могла говорити. Для потерпілих одразу викликається швидка медична допомога, а до її приїзду інспектори докладають максимум зусиль щоби запобігти переохолодженню потерпілих. Медики прибувають швидко, бо якщо твереза людина, щоб зігрітися, починає рухатися, то п'яний може заснути або втратити свідомість на морозі, і вже не прокинеться, тому що смерть при низьких температурах настає дуже швидко. У «кращому» випадку вдасться обійтися обмороженням кінцівок.

Так, медики повинні надавати медичну допомогу всім, хто цього потребує. Але висновки робіть самі: можливо, у цей час хтось, хто дійсно хворий, кому стало зле, чекає на допомогу і кожна хвилина часу може стати на вагу золота. Особливо гостро ця проблема постала під час пандемії коронавірусної інфекції 2019-NCOV. Закликаємо дотримуватися правила№1 в холодну погоду - ніякого алкоголю, адже відчуття тепла при його вживанні оманливе!

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page