top of page

Чому не можна вживати алкоголь на морозі?

До чергової частини «Муніципальної варти» доволі часто надходять повідомлення про те, що людина на вулиці чи в парку втратила свідомість і лежить непритомна. Прибувша на місце група швидкого реагування Муніципальної варти оцінює й перевіряє життєві показники постраждалого, переводить в стабільне бокове положення, і контролює його стан до прибуття викликаної швидкої допомоги. Діючи за протоколом надання потерпілому першої домедичної допомоги, людину приводять до свідомості, якщо це не завдасть шкоду її організму. Взимку – своя специфіка. Зростає ймовірність смертельних випадків на холоді внаслідок переохолодження організму в стані алкогольного сп’яніння по причині нерухомого положення тіла.


Існує міф про те, що алкоголь допомагає зігрітися, і багато хто взимку «гріється» особливо активно. Алкоголь розширює кровоносні судини на поверхні тіла, а прилив крові викликає відчуття тепла. Внутрішні органи в цей час тепло втрачають. Втрата тепла з поверхні шкіри та кінцівок на холоді відбувається швидко, а загальна температура тіла знижується. Коли нам стає холодно, ми починаємо тремтіти, і саме тремтіння є одним зі способів, який допомагає тілу зберігати тепло, але алкоголь порушує цей захисний механізм. Оманливе тепло від алкоголю порушує відчуття холоду, тому люди, які занадто багато випили, схильні не звертати увагу на холод та, до прикладу, знімати верхній одяг на вулиці, аби трохи охолонути. Цей феномен навіть має назву — “пивна куртка” (the beer jacket), коли начебто стає спекотно і зігріватись одягом не потрібно. Натомість така поведінка в рази підвищує ризики переохолодження. Щоб зрозуміти дію алкоголю в мороз, досить згадати, як вам ставало погано і душно від вживання алкоголю в приміщенні, ви виходили на вулицю або балкон, де вас відразу ж «відпускало». Це допомагає тому, що мороз притуплює почуття і процеси, які відбуваються в організмі.


Дуже багато смертельних випадків від переохолодження зафіксовано саме в стані алкогольного сп’яніння. Людина, прийнявши велику дозу міцного спиртного втрачає орієнтацію, її хилить на сон і вона засинає в якомусь заметі, і, якщо її вчасно не знайдуть, через кілька годин допомогти вже буде не можливо. Інспекторам Муніципальної варти неодноразово доводилося допомагати людям у стані сильного алкогольного сп’яніння, які спали прямо на вулиці в снігових кучугурах чи деінде. Іноді траплялися випадки настільки серйозні, що через сильне переохолодження людина навіть не могла говорити. Для потерпілих одразу викликається швидка медична допомога, а до її приїзду інспектори докладають максимум зусиль, щоби запобігти переохолодженню потерпілих. Так, медики повинні надавати медичну допомогу всім, хто цього потребує. Але всі ми розуміємо: можливо, у цей час хтось, хто дійсно хворий, або кому стало зле, чекає на допомогу і кожна хвилина часу може стати на вагу золота. Закликаємо бути відповідальними і пам'ятати, що алкоголь та низька температура на вулиці — небезпечна комбінація!

За прогнозами синоптиків, найближчий тиждень в Ірпені очікуються вкрай низькі температури. Якщо ви стали свідком надзвичайної події, випадків переохолодження чи обмороження, або самі потребуєте допомоги у критичній ситуації, звертайтеся за допомогою до Муніципальної варти Ірпінської міської ради, телефони цілодобової «гарячої лінії»: (073) 07-00-557 (+Viber, Telegram, WhatsApp); (04597) 60-400.


Comentários


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page