top of page

Чому не можна нехтувати сигналом повітряної тривоги?

Ірпінська служба розмінування регулярно інформує про реальну ситуацію із розмінуванням нашої громади. Але крім пошуку та опрацювання заявок по розмінуванню залишків вибухонебезпечних предметів після бойових дій, наші сапери мають ще один напрям роботи, про який ми ніколи не розповідали, і поділитись деталями не зможемо до кінця воєнного стану. Мова йде про виявлення і обстеження наслідків «прильотів».

Терористичні атаки щодня вбивають українців. Крилаті ракети, зенітно-ракетні комплекси і баражуючі боєприпаси (ударні дрони) — основна зброя, якою атакують загарбники. Ворог цілить не тільки у військові об'єкти, а й в об‘єкти цивільної та критичної інфраструктури по всій країні. Щоденно існує загроза ворожих обстрілів і влучання й по території Ірпінської громади.


Ніколи не сподівайтеся даремно, що саме Ваш будинок чи оселя безпечна і в неї не влучать ворожі ракети, дрони, або їх уламки після збиття силами ППО. Уже були випадки падіння залишків збитих ракет на територіях сусідніх громад. В одному з населених пунктів поблизу Києва була збита ракета, уламок якої влучив в газовий балон у приватному будинку. Будинку — просто немає. Він був новозведений подружньою парою пенсіонерів на місці колишнього, знищеного минулоріч навесні під час бойових дій... Власників врятувало лиш те, що вони не нехтували сигналом тривоги, і буквально за 2 хвилини до влучання спустились у власне підземне укриття.


Немає значення, чим обстрілюють і як обстрілюють. Задача одна: якомога швидше піти в укриття, а не намагатися розпізнати якийсь звук чи свист. Піти подалі від вікон, від усіляких колюче-ріжучих предметів, що можуть розлетітися та поранити вас. Якщо людина залишилася у квартирі і не може чи не має часу перейти у більш безпечне місце, слід залишатися біля міцних стін.


Пам'ятаємо правило «двох стін»: від небезпеки вас має відділяти щонайменше 2 стіни. Перша — бере на себе силу вибуху, може вилетіти вікно або зруйнуватися вся стіна. Друга — приймає уламки. Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій. Але правило — не панацея, оскільки не можна передбачити місце удару. У приватних будинках правило не працює. Оптимальний варіант — підвал, льох.


Сьогодні вранці російські окупаційні війська завдали чергового ракетного удару по Київщині. Всі ракети знищено засобами наших Повітряним Сил. На територію Ірпінської громади уламки не падали. Дякуємо ЗСУ!


Під час повітряної тривоги намагайтеся максимально перебувати в укриттях і місцях убезпечення, та обов'язково зберігайте інформаційну тишу! Бережіть себе і своїх близьких!


Карта укриттів Ірпінської міської територіальної громади. Вони всі мають бути відчиненими під час повітряної тривоги. Якщо укриття закрите, просимо одразу телефонувати: на «гарячу лінію» міського голови 0800335191 або на номери цілодобової «гарячої лінії» Муніципальної варти Ірпеня: (04597) 60-400, (073) 070-05-57, (068) 379-92-27.

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page