top of page

Інформація щодо ліквідації пожежі на заплаві в р-ні с. Забуччя

Підбиваємо підсумки ліквідації пожежі на торф'яному полі між селом Забуччя і Ірпенем. Почалася вона ще опівдні 2-го вересня, найвірогідніше, через навмисний підпал. Вогонь «обійняв» істотну площу – більше 5 га і в перші дні до гасіння було залучено майже 40 чоловік особового складу різних служб.

Ліквідовували пожежу рятувальники ДСНС 36-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Ірпінь, 35-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Буча, 52-го Державного пожежно-рятувального поста смт. Ворзель та 53-го Державного пожежно-рятувального поста смт. Гостомель.

Також у гасінні торфовища приймала участь наша Добровольча пожежна команда, своєю пожежною автоцистерною на 2,8 тон води (подарованою шведами) перевезли загалом 280 тон води, а наші добровольці приймали безпосередню участь у боротьбі з вогнем. Забір води здійснювався з пожежного гідранту «Ірпіньводоканалу» на вул. Західній. Не можемо не зазначити внесок водія «Ірпіньводоканалу» Юрія Ващенка, який цистерною на 28 тон підвозив воду для пожежних машин, перевізши в цілому вражаючі 870 тон! Велика шана і вдячність Юрію Олександровичу – учаснику оборони Ірпеня, нагородженому Указом Президента України орденом "За мужність" ІІІ ступеня, який і надалі вірно служить своїй громаді!

Перші дні заливалась водою вся площа горіння, далі – вогнеборці працювали над ліквідацією окремих осередків. Тут у виявленні найбільш гарячих точок дуже допомогає квадрокоптер з тепловізійною камерою, який минулоріч Ірпінська міська рада закупила передовсім для таких цілей. Завдяки постійному аеромоніторингу Муніципальною вартою, дані про пожежу і місцевість отримуються негайно, а керівництвом ДСНС приймаються оперативні рішення про те, як розподіляти ресурси і особовий склад.

На відміну від звичайних степових пожеж, погасити палаючі торфовища набагато складніше. Основна складність при гасінні торфовищ полягає в тому, що поклади торфу знаходяться під землею, на даному полі глибина його залягання подекуди більше одного метру, а глибина горіння – 40 см. Висока горючість і характер залягання перетворює горіння торфу у свого роду тління, ліквідувати яке можна тільки заливши торфовище водою на всю глибину. Це означає, що величезна кількість води має бути доставлено під землю, щоб залити всі осередки тління – їх ліквідація завжди вимагає величезної кількості ресурсів, як було і цього разу.


Проблема з торф'яними пожежами — це їхня тривалість. Торф, що залягає під землею, може тліти місяцями, виділяючи токсичний дим. При цьому тліюче торфовище залишається захищеним від холодів під шаром землі.

На час цієї публікації пожежа ліквідована, але моніторинг теплового режиму цієї території буде здійснюватись протягом декількох тижнів.


Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів