top of page

Ірпінська піротехнічна служба провела лекцію з мінної безпеки для учнів 9-х класів Ірпінського ліцею

Ірпінська піротехнічна служба провела серію лекцій із мінної безпеки для учнів 9-х класів Ірпінського академічного ліцею НУБіП України.

Мінна безпека – важлива тема сьогодення для українців, адже вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу для населення.


Ліси, поля, річки, озера в тих місцях, де велися активні бойові дії, як у нашій громаді, є потенційно небезпечними та щодня загрожують їх мешканцям. Відтак потрібно знати правила мінної безпеки: вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети, види попереджувальних знаків, знати правила поведінки та, головне, слідувати їм.


Наші сапери розповіли ліцеїстам ключову інформацію з мінної безпеки, яку вони мають знати, щоби вберегти життя та здоров’я. Також до уваги молоді були представлена спеціальна учбова презентація, 3D стенди з макетами вибухонебезпечних предметів, міношукачі, та захисне екіпірування демінерів.


Нагадуємо ‒ натрапили на предмет, схожий на вибухонебезпечний ‒ дійте за алгоритмом:

  • Не панікуйте і в жодному разі не торкайтесь підозрілого предмету! Не намагайтеся пересунути, підняти або знешкодити підозрілий предмет. Забороняється курити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця знаходження предмета;

  • Відійдіть на безпечну відстань, мінімум — 300 метрів. Відійшовши на безпечну дистанцію, позначте місцезнаходження підозрілого предмету (дошками, жердинами, гілками, мотузками, шматками матерії тощо);

  • Попередьте про знахідку інших осіб поруч;

  • Поінформуйте про знахідку за офіційними каналами повідомлень: екстрені номери телефонів ДСНС – 101, Поліція – 102 (або за єдиним телефонним номером екстреної допомоги населенню 112) при виявленні ВНП на території Ірпінської громади можна повідомити Муніципальну варту – (073) 070-05-57; (068) 379-92-27; (045 97) 60-400.

Безпека та обачність понад усе! Знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати життя. Адже основною причиною нещасних випадків є порушення елементарних правил безпеки.


Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page