top of page

Ірпінська служба розмінування провела лекцію з мінної безпеки для волонтерів Червоного Хреста

Через війну мінами та вибухонебезпечними залишками війни забруднено більш ніж третину території України. Тому знання про ризики від них тепер стосуються усіх, чий регіон торкнулися бойові дії, а особливо людей, які регулярно виїздять на території, що сильно забруднені вибухонебезпечними предметами. Сьогодні Ірпінська служба розмінування розповідала про мінну небезпеку волонтерам Київської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.


Сапери розповіли слухачам ключову інформацію з мінної безпеки, яку вони мають знати, щоби вберегти життя та здоров’я: про види вибухових пристроїв та характерні особливості, їхню загрозу життю та здоров’ю, види попереджувальних знаків, дали уяву про небезпечні території та ситуації, навчали уникати їх і правильно поводити себе у разі їх виникнення. Вперше лекцію з підвищення обізнаності про ризики мін та вибухонебезпечних залишків війни ми проводили з використанням наочних посібників-стендів із об'ємними макетами вибухонебезпечних предметів. Дякуємо Ірпінському міському голові, секретарю Ірпінської міської ради та депутатському корпусу за постійну підтримку напрямку розмінування громади і придбання посібників для проведення просвітницьких заходів!

Здійснюючи свою місію з гуманітарної діяльності, волонтери виїжджають у найвіддаленіші місця на Київщині для допомоги постраждалим мешканцям. Часто дорогою їм трапляються позначки «Обережно міни»: сумний знак того, що поруч ‒ небезпека. Тож отримані знання для них ‒ це необхідність. Це рятує життя.


Творіть добрі справи, мінімізуючи власні ризики!


Нагадуємо ‒ натрапили на предмет, схожий на вибухонебезпечний ‒ дійте за алгоритмом:

  • Не панікуйте і в жодному разі не торкайтесь підозрілого предмету! Не намагайтеся пересунути, підняти або знешкодити підозрілий предмет. Забороняється курити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця знаходження предмета;

  • Відійдіть на безпечну відстань, мінімум — 300 метрів. Відійшовши на безпечну дистанцію, позначте місцезнаходження підозрілого предмету (дошками, жердинами, гілками, мотузками, шматками матерії тощо);

  • Попередьте про знахідку інших осіб поруч;

  • Поінформуйте про знахідку за офіційними каналами повідомлень: екстрені номери телефонів ДСНС – 101, Поліція – 102, при виявленні ВНП на території Ірпінської громади можна повідомити Муніципальну варту – (073) 070-05-57; (068) 379-92-27; (045 97) 60-400.


Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів