top of page

Презентація посібника «Безпека громади: пошук спільних рішень»

10 жовтня у київському Бізнес-центрі «Гулівер» команда Експертного центру з прав людини презентувала видання «Безпека громади: пошук спільних рішень», спрямоване допомогти громаді у вирішенні актуальних питань створення безпечного середовища.

Представники КП «Муніципальна варта»: керівник підприємства Микола Ковальчук, начальник відділу юридичного забезпечення та супроводу Олеся Олійник та юрист відділу Юлія Розпаченюк відвідали презентацію цього актуального та корисного посібника.

«Сподіваємось, що наше видання допоможе активній громадськості, державним органам та самоврядуванню у пошуку ідей як ефективно вирішувати

безпекові питання», – переконана авторка посібника, керівниця програми «Безпека громад» Уляна Шадська.

Посібник «Безпека громади: пошук спільних рішень» містить системне узагальнення найкращих вітчизняних та міжнародних практик впровадження безпекових ініціатив (більше 40 описів іноземного та українського досвіду), аналізу ролі та повноважень кожного з суб’єктів забезпечення безпеки.

Позитивний досвід Ірпеня у підвищенні безпеки громадян можна було б теж занести до даного посібника. Адже за «Теорією розбитих вікон» – моделлю охорони громадського порядку, яку вперше описали у 1982 році криміналісти Джеймс Вілсон та Джордж Келлінг, злочинність – неминучий результат браку порядку. Тобто, якщо вікно розбите і не засклене, то люди, які проходять повз, вирішують, що ніхто ні за що не відповідає і це є сигналом для безкарності скоєння більш серйозних злочинів. Якщо ж місто доглянуте і впорядковане (як оновлений за останні роки Ірпінь), то це привчає мещканців до думки про підтримку цього порядку на всіх рівнях.

Книга містить конкретні поради та рекомендації для працівників поліції, муніципальної варти, громадських організацій та органів місцевого самоврядування щодо оцінки потреб громади у безпеці, особливостей налагодження діалогу та роботи з різними соціальними групами, розробки та реалізації місцевих програм забезпечення безпеки і правопорядку.

У презентації посібника взяли участь радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко, голова правління Експертного центру з прав людини Володимир Сущенко, директор програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов, виконавчий директор Експертного центру з прав людини Юрій Бєлоусов, керівниця відділу Community policing Департаменту патрульної поліції НПУ Катерина Бєлугіна.

Посібник підготовлено за фінансової підтримки Програмної ініціативи “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду «Відродження».


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page