top of page

Коронавірус. Відповідаємо на поширені запитання щодо COVID-19 та карантину

Чи можна гуляти, виводити дітей на вулицю, в парки, набережну? Чи краще цього не робити?

Дехто невірно трактував нещодавне рішення місцевої комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, думаючи, що в Ірпені існує заборона відвідування парків та набережної. Насправді, жодних проблем у тому, щоб вийти подихати свіжим повітрям з дітьми на прогулянку немає, заборона стосується відвідування на території усіх парків та набережної мангальних зон, альтанок, майданчиків відпочинку, а також відвідування усіх дитячих ігрових майданчиків в місті — у приміщеннях та на відкритих територіях. Наші співробітники огородили такі місця стретч-плівкою, і повісили попереджувальні оголошення:
Не треба сильно боятися виходити з дому на ранкову пробіжку чи щоб вигуляти собаку. Але дотримуйтесь всіх заходів власної безпеки і намагайтеся триматися подалі від інших людей, безпечна відстань під час поширення коронавірусної інфекції – не менше 1,5 метра.

Чи здатна маска захистити?

Хірургічна маска не захищає нас від можливого інфікування хворобами, що передаються повітряним шляхом. В той же час, коли вводиться карантин на території усієї держави, всі ми стаємо потенційно інфікованими. Тобто це захист для інших людей від вас, як від можливо інфікованого. Вірус не літає навколо в повітрі, але може бути на ваших руках після рукостискання, після того як ви торкались якихось поверхонь в громадських місцях, і маска не дасть руками перенести вірус до своїх слизових мембран (носа, рота, очей). Сам по собі дотик до зараженої поверхні не заразить вас коронавірусом, це станеться лише якщо ви ненароком торкнетеся обличчя. Це важливо, бо людина торкається свого обличчя руками близько 20 разів за годину, і за цим обов'язкого потрібно слідкувати, часто це робиться підсвідомо! Якщо ваша професія або обставини передбачають що ви безпосередньо будете вдихати краплі прямо від когось, хто чхає чи кашляє, тобто коли тісного контакту не уникнути — маска вам обов'язково необхідна. Маски здатні знизити поширення вірусу, зменшують вірогідність інфікування людей працюючих у державних структурах, і які зобов'язані виходити на роботу, щоб забезпечити життєдіяльність населеного пункту, або в цілому всієї країни. Але більшість масок, які ви бачите на людях, є малоефективними. Вони дуже швидко псуються і їх треба міняти хоча б раз на кілька годин, що в нинішній ситуації мають змогу робити далеко не всі. Тому запам'ятайте: якщо хочете убезпечитися від зараження, набагато ефективнішою за носіння масок буде звичайна гігієна. Частіше мийте руки.


Як довго вірус залишається на поверхнях?

Це залежить від типу поверхні.На твердих - таких як ручки дверей, кнопки ліфту - близько 48 годин. Але цифра приблизна, деякі дослідження показали, що в "комфортних" для себе умовах вірус може виживати й близько тижня, все залежить від багатьох факторів. На м'яких поверхнях - приміром, одязі - вірус живе набагато менше. Для прикладу, якщо у вас є куртка, на якій є вірус, але ви не одягатимете її впродовж кількох днів, то небезпеки більше не буде.


Чи можна заразитися від тварин?

Наразі у світі немає лабораторно підтверджених випадків інфікування коронавірусом від домашніх тварин. Втім, якщо ми тримаємо дистанцію з людьми задля запобігання поширенню коронавірусу, то варто дотримуватися тих самих норм і при вигулі домашніх улюбленців, уникати контакту з дикими тваринами, старанно виконувати всі гігієнічні заходи після контакту з домашніми і свійськими. Треба не тільки самим ретельно мити руки з милом, а й особливо ретельно обробляти лапи тварини після прогулянки, під час яких краще уникати багатолюдних місць.

Якщо я захворію на коронавірус і одужаю, в мене виробиться імунітетет на майбутнє?

Хоча й досвід спостережень за іншими вірусами говорить нам, що в організмі людини мають виробитися антитіла, які захищатимуть її від повторного зараження, поки що точної відповіді на це питання немає, вірус почав поширюватися не так давно, і пройшло замало часу щоб робити впевнені висновки.

 

Запам'ятайте! Безпрецедентні карантинні заходи в країні в першу чергу введені заради того, щоб уникнути різкого зростання кількості хворих на коронавірус, при якому кількість людей одночасно потребуючих медичної допомоги, перевищить можливості надання допомоги системою охорони здоров'я, тому такі заходи цілком виправдані. Хіба ви хочете стати носієм, понести вірус у свою родину? Невже для когось похід в людні місця настільки важливий, що вас не зупиняє і можлива смерть навіть незнайомої літньої людини? Адже сами вони знаходяться в максимальній групі ризику, і в ланцюжку передачі вірусу яким ви мимоволі можете опинитися. Найкращий спосіб знизити одночасне навантаження на лікарні при можливих масових спалахах — самоізоляція. Дякуємо всім свідомим громадянам, котрі намагаються залишатися вдома на період карантину, а виходячи при необхідності, дотримуються заходів індивідуальної безпеки, та уникають місця скупчення людей!

Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page