top of page

Муніципальна варта ІМР уповноважена на складання адмінпротоколів за порушення правил щодо карантину


Враховуючи ситуацію, що склалась в Україні та у світі в зв'язку з пандемією СOVID-19, 17 березня 2020 Верховна Рада України прийняла низку законів, спрямованих на протидію поширенню цієї хвороби. Законом №3219 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVІD-19)", передбачено, зокрема:

• встановлення адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених законом "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями. Розмір штрафу для громадян складає від 17 тисяч до 34 тисяч грн., а для посадових осіб — від 34 тисяч до 170 тисяч грн. (стаття 44-3 КУпАП).


20 березня відбувся позачерговий терміновий виконком Ірпінської міської ради, на якому розглядалися питання посилення заходів щодо нерозповсюдження інфекційної хвороби COVID-19 в Ірпені та Приірпінні, та було прийнято важливе рішення з надання посадовим особам КП «Муніципальна варта» ІМР повноваження на складання протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.


Сьогодні ж були затверджені протоколи №5, №6, №7 місцевої комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Зверніть увагу, на період карантину заборонено: - відвідування (відпочинок) в усіх парках та набережній: мангальних зон, альтанок, майданчиків відпочинку;

- відвідування усіх дитячих ігрових майданчиків у приміщеннях та на відкритих територіях (парках, скверах, прибудинкових територіях, центральній площі, набережній);

- прокат дитячих велосипедів, електромобілів та інших транспортних засобів;

- робота закладів, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема, закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо) торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв'язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту;

- проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів;

- ринків та ярмарків в м. Ірпінь, селищах Ворзель, Гостомель, Коцюбинське;

- робота закладів, які надають послуги громадянам (перукарні, салони краси, SPA-салони, сауни, бані, масажні салони, салони татуювання, ательє з пошиття одягу); - робота приватних нотаріусів. Шановні ірпінчани та гості міста! Ще раз зверніть увагу на розмір штрафу за статтею 44-3 КУпАП, адмінпротоколи за якою мають право складати посадові особи муніципальної варти та представники Національної поліції України, та які в той же день передаються до суду. Маємо сподівання, що хоча б великі суми штрафу змусять містян які не розуміють всю серйозність ситуації та сприймають карантин як відпустку, відповідально ставитись до протиепідемічних обмежень.

Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page