top of page

В Ірпені продовжують встановлювати тривожні кнопки муніципальної варти (ВІДЕО)

Три роки тому в Ірпені встановили першу тривожну кнопку. Сьогодні у різних громадських місцях міста їх налічується більше тридцяти. Сигнал із такої кнопки надходить до чергової частини «Муніципальної варти» і на виклик вирушає група швидкого реагування. Цьогоріч у місті планують встановити ще шість тривожних кнопок. Вашій увазі репортаж від інформаційного агенства ITV:

«Черговий “Муніципальної варти”, слухаю вас!» «Справа в тому, що невідомі особи розпивають спиртні напої. Можна викликати патруль?»


У чергову частину «Муніципальної варти» надійшов виклик із «тривожної кнопки» у сквері Сидорука. Упродовж місяця мунвартівці отримують десятки різних викликів із «тривожних кнопок», установлених у громадських місцях Ірпеня.


Микола Ковальчук, керівник КП «Муніципальна варта»: «Одним із структурних підрозділів “Муніципальної варти” є група швидкого реагування, яка заступає на зміну 24 години на добу. З важливих напрямків, які вони забезпечують — це реагування на порушення громадського порядку або інші порушення, які відбуваються в наших комунальних закладах і установах».


У черговій частині пригадують, коли спрацювала тривожна кнопка в лікарні, й групі швидкого реагування довелося приборкувати голого чоловіка. Той вимагав у медиків наркотики. Порушника втихомирили і передали поліції.

Спрацювати швидко мунвартівцям допомогає добре налагоджена система зв’язку.


Микола Ковальчук: «У нас є інтерактивна карта, ми бачимо всі наші транспортні засоби. Кнопки тривожного виклику виведені на пульт у черговій частині. Дублюються виклики й на планшеті в групи реагування».


Першу кнопку оперативного зв’язку з «Муніципальною вартою» встановили ще три роки тому в школі №1. Директорка каже — з того часу в закладі почуваються спокійніше. А кнопкою скористалися вже не раз.


Олена Ілляшенко, директорка ЗОШ №1: «У нас був такий випадок, що коли ми вранці прийшли на роботу, коридорами ходила якась незрозуміла жінка і щось незрозуміле дітям роздавала — чи то листівки, чи то газети. Щойно жінка побачила, що, підійшовши до цієї “тривожної кнопки”, ми хотіли її натиснути, вона покинула територію закладу освіти».


Зараз у місті встановлено три види «тривожних кнопок». На вулицях вони стаціонарні, з переговорним пристроєм та відеокамерою. У приміщеннях освітніх закладів — теж стаціонарні, але без відеозв’язку. А в медичних закладах міста — переносна кнопка-брелок. Медики кажуть — із нею дуже зручно, бо повсякчас під рукою.


Світлана Недогибченко, завідувачка дитячого відділення Ірпінської центральної міської лікарні: «Стало набагато спокійніше. У нас тут жіночий колектив, сидіти в лісі без захисту дуже страшно. А кнопка є — й дівчата знають, що через лічені секунди приїде допомога».


Загалом в Ірпені вже встановлено більше 30 «тривожних кнопок». І планують встановлювати ще.


Микола Ковальчук: «У цьому році ми плануємо встановити ще шість кнопок тривожного виклику в публічних місцях. Але будемо проводити опитування і вже збираємо інформацію, де б люди бажали ці кнопки поставити».

Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page