top of page

У спеку небезпечні наслідки від зловживання алкоголю посилюються!

В Ірпені є багато зон для відпочинку, куди після послаблення карантину та з настанням теплих днів масово вийшли люди. Пам'ятайте, що відпочивати треба культурно, не завдаючи шкоди своєму здоров'ю, та не заважаючи відпочивати іншим! Алкоголь в спеку згубний для організму, чергове підтвердження — випадок, який стався минулої неділі на ірпінській набережній, де двоє людей втратили свідомість від зловживання алкоголем:

Чому в спеку будь-які напої, що містять алкоголь - це суттєва шкода здоров'ю?

- Зневоднення. В спеку ми втрачаємо воду, а алкоголь це прискорює. Алкоголь змушує нирки виводити воду, а не утримувати її, тому навіть через пиво або сидр організм втрачає більше води, ніж було спожито. Як наслідок, людина, випивши зовсім небагато, може отримати сонячний або тепловий удар.


- Стає ще спекотніше. Через алкоголь мозок гірше оцінює внутрішню температуру тіла. Тому здається, що алкоголь зігріває. Судини шкіри розширюються. Але повітря теж гаряче, і бажане охолодження не настає. Зате може сильно впасти тиск і виникнути відчуття втоми і слабкості.


- Ризик серцевого нападу тимчасово зростає після прийому спиртного. В спеку із потом виводяться цінні для роботи серця електроліти: калій, натрій, і серцю важко працювати за таких умов. Від спеки та розширення судин тиск може суттєво впасти і навіть спричинити запаморочення.


- Алкоголь та активний відпочинок несумісні. Це буде додатковим навантаженням на серце, і збільшить ризик нещасних випадків. Зокрема, 25-50% випадків утоплення пов’язані зі споживанням алкогольних напоїв.


Будьте особливо обережні з вживанням алкоголю влітку, спека та алкоголь збільшують шкідливий вплив один одного на наше тіло! В спекотну погоду найкраще пити напої, що містять електроліти: узвар, морс, або навіть теплий чай.

Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page