top of page

8 і 9 лютого в Ірпені очікуються хуртовини – Укргідрометцентр

Український гідрометцентр попереджає, що в цей понеділок циклон розпочне наш робочий тиждень значним снігом, хуртовинами і сніговими заметами: синоптики прогнозують приріст снігу близько 15 см. Також очікуються рвучкі вітри 15-20 м/с, а на дорогах можлива ожеледиця.

На фоні циклонічних розваг не дріматиме й холод арктичного походження – найближчими ночами температура буде опускатися до -15 градусів. У зв'язку з суттєвим зниженням температурних показників, з метою недопущення випадків обмороження та загибелі людей, продовжують свою роботу пункти обігріву на території ірпінської міської територіальної громади:

  • Ірпінська міська рада, м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2А – цілодобово;

  • Територіальний центр соціального обслуговування, м. Ірпінь, вул. Тургенівська, 15 – з 09:00 до 17:00;

  • КНП «Ірпінська центральна міська лікарня», м. Ірпінь, вул. Садова, 38 – цілодобово;

  • Громадське об'єднання «КРІР», м. Ірпінь, вул. Центральна, 55 – з 09:00 до 17:00;

  • с. Козинці, вул. Шевченка, 91в, сільська рада – з 08:00 до 17:00;

  • с. Михайлівка-Рубежівка, амбулаторія загальної практики сімейної медицини, палата №1, вул. Шкільна, 11 – з 08:00 до 17:00.

У першу чергу жертвами морозу стають соціально незахищені верстви населення – ті, хто зловживає алкоголем або не має постійного місця проживання. Однак переохолодження та обмороження загрожує кожному, хто вдягнений не по погоді та тривалий час перебуває на холоді. Кожен, хто піклується про власне здоров’я та здоров’я своїх близьких повинен знати, як запобігти неприємним наслідкам переохолодження та обмороження взимку.

Основні рекомендації під час значного зниження температури повітря:

- одягайтеся багатошарово. Краще надягати на себе кілька легких кофт замість однієї теплої. Це має запобігти пітливості, яка на морозі є небезпечною;

- захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте надягати рукавички, шапку, шарф, піднімайте комір;

- взуття слід взувати лише сухе, а також варто пам'ятати, що воно не має здавлювати ногу, а всередину необхідно вкладати теплі устілки;

- не виходьте на мороз голодним. Обов'язково добре поїжте, бажано щось висококалорійне. Замерзли - також з'їжте що-небудь;

- заходьте щогодини чи півгодини в тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці;

- рухайтеся на холоді, це посилює кровообіг і сприяє зігріванню тіла;

- підсолоджений гарячий чай або кава дадуть змогу відігрітися;

- категорично не можна торкатися металу ні голими руками, ні язиком;

- не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше, метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе „прилипання” цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, перстні на пальцях затрудняють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок;

- не можна вживати алкогольні напої - алкоголь призводить до швидших утрат тепла;

- в жодному разі не можна розтирати уражене місце або зігрівати уражені тканини тіла гарячою водою або біля гарячих радіаторів.

Враховуючи прогноз погодних умов та стан природної і техногенної безпеки, протягом прогнозованого періоду ймовірне виникнення ускладнень або надзвичайних ситуацій. Звертаємось до водіїв із проханням обмежити користування особистим авто під час снігопаду та, за можливості, надавати перевагу громадському транспорту. А також не паркувати свої машини обабіч вулиць, доріг і в заборонених для цього місцях – для безперешкодного проїзду снігоприбиральної техніки.


Якщо ви опинились у скрутному становищі, побачили людину, що знаходиться в безпорадному стані на морозі, або стали свідком аваріцної ситуації, спричиненої ускладненими погодніми умовами – телефонуйте до Муніципальної варти Ірпінської міської ради, цілодобова «гаряча лінія»: (073) 07-00-557 (+Viber, Telegram, WhatsApp); (04597) 60-400.

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page