top of page

Бережіть себе від переохолодження! Муніципальна варта попереджає про погіршення погодних умов

До уваги громадян! З 15 січня по Київській області очікується значне зниження температури до -20 морозуº, за прогнозами Укргідрометцентру, холодна морозна погода, яка може стати причиною переохолодження організму та обмороження частин тіла людини, утримається протягом тижня.

Стежте за прогнозом погоди та бережіть себе від переохолодження
Стежте за прогнозом погоди та бережіть себе від переохолодження

Вплив на організм низьких температур, особливо якщо погода вітряна і волога, обумовлює ризик переохолодження й обмороження. При цьому наступає розлад кровообігу, спочатку шкіри, а потім і глибше-розташованих тканин, після чого настає їх омертвіння. Спочатку потерпілого морозить, потім з'являються в'ялість, втома, сонливість, дрімота, яка переходить у глибокий сон, під час якого слабнуть дихання та серцева діяльність, що може призвести до смерті. Температура тіла падає нижче 36°С. Після відчуття холоду з'являються поколювання, оніміння на місці пошкодження. Відморожена частина тіла стає блідою, холодною та нечутливою. Більше 90% всіх відморожень припадає на пальці ніг і рук, ніс, вуха та щоки. Особливо сприяє замерзанню алкогольне сп’яніння, яке, як і будь-яке інше, насправді викликає велику втрату тепла, в той же час викликаючи ілюзію тепла. Додатковим фактором є неможливість сконцентрувати увагу на ознаках обмороження.

Дії при наданні першої медичної допомоги відрізняються в залежності від ступеню обмороження, стану загального охолодження організму людини, її віку та наявних хвороб. Але для початку головне – за можливості припинити дію холоду, доправивши постраждалого до найближчого теплого приміщення (наприклад до Ірпінської міської ради, що знаходиться за адресою вул. Шевченка 2А, де цілодобово зможуть надати допомогу інспектори Муніципальної варти).


Також нагадуємо про небезпеку тонкої криги. Взимку водойми перетворюються на популярні місця для дитячих забавок та ловлі риби, а також стають природною переправою, коли з’являється товстий лід. Багато хто вважає що коли з’явився перший лід, то декількох сантиметрів криги достатньо для пересування по ньому, проте це не так! міцний лід має синій колір, а для перевірки міцності криги краще використовувати палицю. Якщо ж лід почав тріщати, то слід негайно повертатися на берег, не варто бігти, краще відходити повільно, не відриваючи ступні від льоду. Дотримувайтесь правил безпеки на льоду, щоб звичайна забавка не перетворилась на жахливу трагедію.


Якщо ви стали свідком надзвичайної події, випадків переохолодження чи обмороження, або самі потребуєте допомоги у критичній ситуації, звертайтеся за допомогою до Муніципальної варти Ірпінської міської ради, телефони цілодобової «гарячої лінії»: (073) 07-00-557 (+Viber, Telegram, WhatsApp); (04597) 60-400.

Гарний спосіб профілактики переохолодження – здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та постійне загартовування організму. Будьте уважні та обережні, без необхідності не виходьте на вулицю та підбирайте одяг відповідно до погоди!

 

Визначені місця функціонування пунктів обігріву:


Відповідно до розпорядження Ірпінського міського голови від 14.01.2021 №2 «Про організацію пунктів обігріву» такі пункти працюватимуть у:

  • Територіальному центрі соціального обслуговування, м. Ірпінь, вул. Тургенівська, 15 – з 09:00 до 17:00;

  • КНП «Ірпінська центральна міська лікарня», м. Ірпінь, вул. Садова, 38 – цілодобово;

  • громадському об'єднанні «КРІР», м. Ірпінь, вул. Центральна, 55 – з 09:00 до 17:00;

  • Ірпінській міській раді, м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2а – цілодобово.

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page