top of page

В Ірпені пройшов організований Муніципальною вартою практичний тренінг із надання першої допомоги

Вчора на базі ірпінського ліцею №3 відбувся організований «Муніципальної вартою» практичний тренінг «Перша допомога при відсутності дихання та прохідності дихальних шляхів».

Тренінг проводив інструктор з тактичної медицини Української військово-медичної академії, Червоного Хреста України — Володимир Мостовий. Керівнику курсу допомагав Микола Ковальчук — керівник Ірпінської «Муніципальної варти», інструктор з підготовки бійців-рятувальників і інструкторів з першої допомоги, та Олексій Урін — парамедик, старший інструктор тренінг-центру «AidBrothers».


Половину учасників занять складали працівники Муніципальної варти Ірпеня, інша половина — зацікавлені мешканці нашої громади, які попередньо зареєструвались та продемонстрували стовідсоткову явку.


Були розглянуті і практично відпрацьовані заплановані модулі:


Опіки верхніх дихальних шляхів;


Переведення в «стабільне бокове положення» (в якому зменшується ризик непрохідності дихальних шляхів через западання язика чи блювання);


▪ Допомога людині при нападі епілепсії;


Серцево – легенева реанімація (комплексна процедура, спрямована на відновлення життєдіяльності організму та виведення його зі стану клінічної смерті, яка включає штучну вентиляцію легенів (штучне дихання) та компресії грудної клітки (непрямий масаж серця);


Проблема прохідності дихальних шляхів. Ревізія і очистка ротової порожнини від сторонніх тіл. Втрата свідомості;


Прийом Геймліха (застосовується при закупорюванні верхніх дихальних шляхів стороннім тілом і передбачає різке натискання на черевну стінку під грудиною. Якщо дії неефективні, піддіафрагмальні поштовхи чергуються з нанесенням ударів між лопатками);


Потрійний прийом Сафара (універсальний спосіб звільнення дихальних шляхів людини, що знаходиться в несвідомому стані — передбачає відхилення голови назад, виведення вперед нижньої щелепи та розтулення рота);


«Родзинкою» тренінгу стало введення повітровіду назофарингеального (представляє собою гнучку вигнуту полімерну трубку призначену для екстреного відновлення дихання у людини при травмах, з ускладненням прохідності дихальних шляхів або ризику втрати свідомомсті. Повітровід з однією сторони має плавний зріз для зручності введення його у ніздрю, а з іншої – розширення у вигляді кільця, яке не дає трубці проникнути всередину).

По закінченню відбувся брифінг з підведенням підсумків, а втомлені, проте щасливі учасники подякували за проведення корисного тренінгу. Ми, зі свого боку, дякуємо прийнявшим участь добровольцям — надзвичайно приємно бачити такий рівень вмотивованості і активності!


Кожен із нас повинен вміти надавати домедичну допомогу, бо лихо може трапитися будь з ким і будь-де. Кваліфіковано надана невідкладна допомога в перші хвилини рятує життя! Ірпінська муніципальна варта й надалі буде безкоштовно проводити подібні заходи, і наступний тренінг відбудеться вже у серпні — на тему критичної кровотечі або ж евакуації і медичного сортування.

Тож, підписуйтесь на наші офіційні сторінки в соціальних мережах та слідкуйте за анонсами: Facebook, Instagram, YouTube.


Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page