Муніципальна варта Ірпеня нагадує про відповідальність за незаконний продаж ялинок
Традиційними символами Нового року та Різдва є ялина і сосна. Якщо ви ще не встигли прикрасити свою оселю, то перше, на що варто звернути увагу при придбанні традиційного символу новорічно-різдвяних свят – це легальність дерева. Залежно від походження, їх умовно можна поділити на законно і незаконно добуті.
![](https://static.wixstatic.com/media/276dc4_b6ba96c626524701ad82bc5c7e71e828~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_83,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/276dc4_b6ba96c626524701ad82bc5c7e71e828~mv2.jpg)
Шановні громадяни, купуйте виключно чіповані новорічні дерева! Це гарантія того, що вони були спеціально вирощені в питомниках та новорічних плантаціях у лісництвах, з метою подарувати вам відчуття свята. Виявити недобросовісних підприємців та браконьєрів може кожен. На кожному «законному» дереві є спеціальна бирка, інформація з якої вноситься у базу даних, і за вказаним на бірці номером можна перевірити легальність його походження на порталі Державного агенства лісових ресурсів України.
Цьогоріч в Ірпені можна санкціоновано купити новорічні дерева та/або ялинкові мотанки на наступних точках:
вул. Антонова (територія ринку);
вул. Чехова (на парковці напроти парку Центрального);
вул. Соборна, 1 (територія перед Ірпінським міським відділом ДМС);
вул. Центральна (Привокзальна площа);
вул. Ново-Оскольська (територія скверу);
вул. Северинівська (в районі зупинки військового госпіталю);
вул. 11 лінія (біля магазину «Бджілка»);
вул. 7 лінія (напроти амбулаторії);
вул. Соборна (біля лісового господарства);
вул. Садова, 67.
Щоденно співробітники Муніципальної варти перевіряють, чи не здійснюється на території Ірпеня продаж новорічних дерев без дозвільних документів, контролюють наявність товарних накладних, бирок на деревах або ж ідентифікаційного номера в системі Лісогосподарського інформаційно-аналітичного центру.
![](https://static.wixstatic.com/media/276dc4_fd4704ee1dbc48d497ef62f01fcd7f4a~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_98,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/276dc4_fd4704ee1dbc48d497ef62f01fcd7f4a~mv2.jpg)
Нагадуємо продавцям «новорічних красунь», що за незаконну порубку дерев, збут об'єктів рослинного світу, продаж в невстановлених місцях, ви будете нести відповідальність. За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу без документів, що підтверджують законність їх придбання, також передбачена відповідальність згідно ст. 88-1 КУпАП, а за незаконну порубку і пошкодження дерев, їх перевезення та зберігання — згідно ст. 65 КУпАП.
За самовільне встановлення точки торгівлі в Ірпені у невідведених для цього місцях та без відповідного дозволу, відповідальність настає за ст. 152 КУпАП «Порушення правил благоустрою території міст та інших населених пунктів», ст. 160 КУпАП «Торгівля з рук у невстановлених місцях».
![](https://static.wixstatic.com/media/276dc4_a3710eef2e61454aa0345ad7e877a0a0~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_98,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/276dc4_a3710eef2e61454aa0345ad7e877a0a0~mv2.jpg)
Якщо вам стало відомо про незаконну вирубку дерев, їх подальше транспортування або продаж в Ірпені — негайно повідомляйте Національну поліцію на спецлінію “102”, Муніципальну варту ІМР за номерами (073) 07-00-557 або (045 97) 60-400, чи Держекоінспекцію за номером (044) 521 20 38. Берегти природу — наш неухильний обов’язок!