top of page

25 листопада починається щорічна Всесвітня соціальна акція «16 днів проти насильства»

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже його прояви порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його, адже будь-який прояв насильства є абсолютно неприйнятним у житті сучасного суспільства!

Соціальна акція «16 днів активності проти гендерного насильства» – щорічна міжнародна акція, основними завданнями якої є привернення уваги громадськості до актуального для українського суспільства питання стосовно подолання домашнього насильства, покращення взаємодії із суб'єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства та підвищення рівня обізнаності із зазначеного питання.


Кампанія починається 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі. Ці дати створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.


Наслідки насильства в сім’ї – це стреси і велика кількість психологічних проблем, в тому числі психічні розлади, психосоматичні захворювання, аж до наркоманії і суїциду, зруйновані сім’ї і покалічені долі. Якщо ви або ваші близькі страждають від домашнього насильства – не потрібно це терпіти й приховувати, краще раз і назавжди припинити знущання, ніж соромитися зізнатися в цьому прирікаючи себе і своїх дітей на довгі страждання. Сучасне розвинуте суспільство не сприймає насильства, а рішення проблеми заподіянням фізичного болю повинне раз і назавжди зникнути з «списку можливих варіантів»!


Якщо ж ви стали стали свідком насильства в публічних місцях Ірпеня, то інформуємо, що громадські місця нашого міста оснащуються кнопками екстреного зв'язку з Муніципальною вартою. Будь-яка людина, якій загрожує небезпека, яка стала свідком насильства, може підійти до пристрою яскраво-помаранчевого кольору з написом «SOS» і натиснути на кнопку. На пульт Муніципальної варти ІМР найдійде виклик, з вами на зв’язок вийде оперативний черговий і направить до вас групу швидкого реагування МВ, або, за потреби, поліцію. Кнопки екстреного зв'язку підключені до загальноміської системи відеоспостереження, черговий має можливість не тільки спілкуватись, а й бачити що відбувається навкруги. На даний момент в Ірпені працюють в цілодобовому режимі 6 боксів із кнопкою екстреного виклику Муніципальної варти: 1. Міська набережна. 2. Парк «Незнайка». 3. Парк «Покровський». 4. Парк «Письменників». 5. Сквер ім. Сидорука. 6. Сквер Миру. Подібні пристрої встановлені також в усіх ірпінських комунальних закладах освіти, культури і спорту.

 

Памятайте, найвищою цінністю будь – якої держави, є людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека! Якщо вам стало відомо про факти, пов’язані з насильством в сім'ї, з метою оперативного реагування та надання допомоги особам, які постраждали від насильства в сім'ї, телефонуйте:


Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації (у будні з 12:00 до 16:00.):

0-800-500-335 (безкоштовно зі стаціонарних тел.)

116 123 (безкоштовно з моб.тел.)


Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (пн-пт з 10:00 до 21:00, сб з 10:00 до 18:00):

0-800-500-501 (безкоштовно зі стаціонарних тел.)

527 (безкоштовно з моб.тел.)


(04597) 63-062, (04597) 63-062, (04597) 63-180, (04597) 63-080


(04597) 62-785, (050) 58-38-276


(04597) 61335 або 102


Чергова частина Муніципальної варти Ірпінської міської ради (цілодобово):

(073) 07-00-557 та (04597) 60-400

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page