Муніципальна варта провела тренінг з надання домедичної допомоги

Наприкінці 2019-го року нами було анонсовано, що цієї зими для всіх бажаючих буде організовано тренінг із надання домедичної допомоги, і ця подія відбулась 25-26 лютого.

Протягом двох днів на базі ірпінського ліцею №3 муніципальна варта та управління освіти і науки ІМР проводили практичний тренінг, в якому зареєструвалися майже 90 осіб, з яких 55 успішно пройшли курс до кінця, та отримали відповідні сертифікати. Підготовка із надання домедичної допомоги проводилась відповідно до програм підготовки деяких категорій осіб з питань надання домедичної допомоги потерпілим та особам при невідкладних станах, схвалених ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України».

Крім керівника курсу Миколи Ковальчука — начальника ірпінської муніципальної варти та інструктора з підготовки бійців-рятувальників, для проведення тренінгу були запрошені одні з найкращих інструкторів в Україні:

  • Олексій Ковлак — інструктор наукової ради ДП УНДІ «Медицини транспорту» МОЗ України; директор тренінгового центру «Aid brothers».

  • Олексій Урін — провайдер курсу надання розширеної долікарняної допомоги; інструктор 44-го навчального центру тактичної медицини з надання першої домедичної допомоги цивільним.

  • Володимир Мостовий — інструктор з тактичної медицини української військово-медичної академії ЗСУ.

За основу використовувалась навчальна програма «Тактична медична допомога постраждалим» з підготовки патрульної поліції, з якої були взяті ті речі з надання домедичної допомоги, які підходять цивільним.


Перший день тренінгу розпочався з невеликої загальної лекції, на якій були розказані основи та загальні правила, після чого учасників тренінгу поділили на 4 великі групи, які потім в різних локаціях працювали одночасно, але кожна по своєму напрямку. Щогодини групи змінювали одна одну по колу, щоб пройти всі напрямки. У кожного була можливість вибрати та відпрацювати ті елементи, які він вважав найбільш потрібними.

З короткого нагадування та повторення пройденого матеріалу почався другий день тренінгу, після чого учасники були поділені на 3 групи, і одразу розпочались практичні завдання у вигляді трьох симуляційних вправ: 1) ДТП (автомобіль збив пішохода, водій також травмувався і втратив свідомість).

2) Вибух невідомого вибухового предмету, в результаті якого постраждали 5 людей, отримавши пошкодження різних ступенів тяжкості — від легких, до тяжких, з відкритими переломами і критичною кровотечею.

3) Зупинка серця. Даний практичний сценарій проводився у формі змагання, учасники були розділені по парах, та мали завдання «відкачати» непритомного, в якого зупинилось серце. Якщо серцево-легенева реанімація виконувалась неякісно, учасники мали робити її до тих пір, допоки не почали робити правильно.

Кожна з груп відпрацювала всі 3 симуляційні вправи по два рази — після першої спроби разом з інструктором проводилася робота над помилками, після чого з отриманим досвідом вправа проводилася повторно, і отримані знання закріплювалися.

По закінченню відбувся брифінг з підведенням підсумків, а втомлені, проте щасливі учасники, які успішно пройшли тренінг, отримали сертифікати про його закінчення. І найголовніше — знання, за які учасники були дуже вдячні інструкторам, і які в майбутньому можуть допомогти врятувати життя комусь, хто цього потребуватиме.

Дякуємо всім тим активним громадянам, хто приймав участь у тренінгу! Ірпінська муніципальна варта й надалі буде безкоштовно проводити подібні заходи, тому слідкуйте за нашими анонсами! Кожен із нас повинен вміти надати домедичну допомогу, бо лихо може трапитися будь з ким і будь-де. Практичні навики вкрай важливі, адже правильні дії в перші хвилини підвищують виживання постраждалого на 70%.

Обрані новини
Нещодавні новини
Архів