top of page

Муніципальна варта застерігає: Ціна недотримання правил безпеки на воді – ЖИТТЯ!

На початку тижня Ірпінь сколихнула новина про 49-річного потопельника у районі «мебелька» на набережній.

Черговий інспектор Муніципальної варти, який здійснює цілодобовий нагляд за набережною, звернув увагу, що за залишеними біля пляжу речами тривалий час не з'являється їх власник. При перегляді міських камер відеоспостереження було помічено чоловіка, який, хитаючись, направився у воду купатися, однак в певний момент пішов під воду та не зміг виплисти.


Муніципальна варта проінформувала про імовірність утоплення людини поліцію і диспетчерську службу пожежної-рятувальної частини м. Ірпеня. Рятувальники виявили та підняли на поверхню тіло потопельника, яким виявився чоловік 1972 року народження.

Показово, що не дивлячись на десятки відпочиваючих довкола людей, ніхто не звернув увагу, що чоловік тоне і потребує допомоги. Все сталося в лічені секунди, а оточуючі не встигли зрозуміти, що потопаючому потрібна допомога. Вже після цього трагічного випадку з’ясувалося, що потопельник тривалий час знаходився в стані сильного алкогольного сп’яніння — «доганявся» пивком перед тим як вчергове (як виявилось, востаннє в житті) пірнути у річку.


Річ у тому, що в більшості випадків людина, яка тоне – не кричить про допомогу, не махає руками чи ногами, як ми це звикли бачити у фільмах. Все виглядає зовсім по-інакшому – можна навіть безпосередньо спостерігати за тим, як людина тоне, не підозрюючи про те, що насправді відбувається.


Важливо знати як поводить себе людина, яка тоне. Завдяки розпізнаванню цих ознак, ви зможете врятувати людське життя:

  • Голова занурена у воду, рот на рівні води;

  • Голова закинута назад, рот відкритий;

  • Порожній, скляний, не зосереджений погляд;

  • Заплющені очі;

  • Волосся на чолі або на очах;

  • Не борсається ногами у вертикальному положенні;

  • Задихається або хапає ротом повітря;

  • Намагається плисти в певному напрямку, але залишається на місці.

  • Намагається перекотитися на спину;

  • Може здатися, що жертва дереться по мотузяній драбині.

Державна служба з надзвичайних ситуацій зазначає, що найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є купання в не обладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані. Лише від початку липня на водоймах країни загинуло 285 українців, із них 38 дітей!

Наголошуємо на абсолютну недоречність купання у стані алкогольного сп'яніння! Також важливе питання це безпека дітей на воді, особливо тих, яких лишають без нагляду. Тривалість відпусток дорослих, як правило, короткотриваліша, ніж канікули. Якусь частину часу влітку діти проводять самостійно, і біда найчастіше трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще. Батьки, пам'ятайте, безпека на воді для дітей повинна в першу чергу створюватися саме вами, так як тільки ви несете повну відповідальність за здоров’я і життя вашої дитини!


У випадку виникнення надзвичайної події, негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!


Муніципальна варта Ірпінської міської ради працює цілодобово: телефонуйте 📱(073) 07-00-557 (+Viber, Telegram, WhatsApp) або 📞(045 97) 60-400.

Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page