top of page

Не фінансуйте шахраїв, які паразитують на благодійності!

Афери, пов’язані з благодійністю, в якійсь мірі є «золотою жилою» для шахраїв. Правда ж, коли раптом лунає заклик «Терміново! Важка хвороба! Помирає дитина!», рука так і тягнеться допомогти? Справа нібито благородна, та заслуговує на підтримку. Проте не поспішайте, цілком можливо, що це шахрайська схема. Люди продовжують сліпо вірити емоційним закликам, не маючи ніяких гарантій, що їх гроші дійдуть за необхідним адресатом і будуть витрачені на добру мету.


Вже неодноразово муніципальна варта Ірпінської міської ради і поліція, проводячи перевірку діяльності благодійників, виявляли ознаки афер. Наприклад, був випадок коли фонд збирав гроші на лікування дівчинки, але зв'язавшись з її батьками, стало відомо що необхідна операція вже була проведена, і невідомо на що і кому продовжується збір коштів. Минулої ж суботи в центральній частині Ірпеня, з використанням палаток та звукової апаратури проводився сумнівний збір коштів особами, в яких не було всього необхідного пакету документів, як того вимагає Закон України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

В осіб, які здійснювали публічний збір благодійних пожертв від імені благодійної організації БФ «Спарта», була відсутня нотаріально посвідчена довіреність керівника благодійної організації. В даній довіренності визначаються, зокрема, цілі, місце і строк збору коштів або іншог майна, порядок їх використання та порядок загального доступу до фінансових звітів благодійної організації. Також був відсутній контракт (договір) про благодійну діяльність із законним представником бенефіціару (набувачем благодійної допомоги). Він має визначати цілі, місце і строк збору коштів або іншого майна, порядок їх цільового використання, обліку та звітності, а також відповідальність особи, яка здійснює публічний збір благодійних пожертв, перед бенефіціаром і благодійниками у разі порушення контракту (договору) або порядку використання таких пожертв. Після виявлених даних фактів, псевдоволонтери зібрали свої намети, а слідчо-оперативна група запросила їх проїхати до відділу поліції для подальших дій.


Пам'ятайте, що підходити до пожертви потрібно так само, як і до будь-якої іншої витрати. Коли ви купуєте телефон, продукти або будь-який інший товар, ви вивчаєте інформацію, чи не так? Бачите прохання про допомогу – дивіться, вивчайте, читайте. Перевіряйте документацію, запитуйте про діагноз, методи лікування, користуйтеся пошуковими системами і перевіряйте достовірність інформації. Ваше критичне мислення – це ваша безпека. Найнадійніший спосіб допомагати – це обрати фонд, що гарантує збереження і цільове призначення вашого пожертвування. В Ірпені є багато різних благодійних ініціатив, і бажаючі завжди можуть знайти кому надати адресну допомогу.


Якщо у вас є факти, або виникли підозри щодо незаконності здійснення публічних зборів благодійних пожертв на території Ірпеня, повідомте про це правоохоронні органи – Національну поліцію за номером лінії «102», або Муніципальну варту за номерами цілодобової «гарячої лінії»: (073) 07-00-557 (+Viber, Telegram, WhatsApp), (045 97) 60-400.

 

Стаття 7. Публічний збір благодійних пожертв:

Ч. 2. Особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені благодійної організації, діють на підставі нотаріально посвідченої довіреності керівника благодійної організації. Довіреність має визначати, зокрема, цілі, місце і строк збору коштів або іншого майна, порядок їх використання та порядок загального доступу до фінансових звітів благодійної організації.


Ч. 4. Особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені або на користь інших бенефіціарів (крім благодійних організацій), діють на підставі контракту (договору) про благодійну діяльність з таким бенефіціаром або одним із його законних представників. Контракт (договір) має визначати, зокрема, цілі, місце і строк збору коштів або іншого майна, порядок їх цільового використання, обліку та звітності, а також відповідальність особи, яка здійснює публічний збір благодійних пожертв, перед бенефіціаром і благодійниками у разі порушення контракту (договору) або порядку використання таких пожертв.

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page