top of page

Служба розмінування Муніципальної варти провела лекцію із мінної безпеки для дітей в Ірпені

Через повномасштабне російське вторгнення Україна стала найбільш замінованою країною у світі. В сьогоднішніх реаліях українські діти різного віку, зокрема наймолодші, для убезпечення власного життя мають бути максимально обізнаними. Адже дітям дуже все цікаво, вони допитливі, беруть в руки все підряд, і навіть можуть не знати, що це за предмет.


Щоб зменшити ризики поранення чи загибелі дітей, служба розмінування Муніципальної варти Ірпеня організувала лекцію із мінної безпеки для вихованців та педагогів Ірпінського центру позашкільної освіти. У простій і доступній формі сапери пояснили підліткам і малечі, як убезпечити життя своє і своїх близьких від мін і снарядів. Сапери провели адаптовану до віку лекцію про небезпеку, яку становлять підозрілі предмети, про різновиди вибухонебезпечних предметів, та ризики від ураження ними.

Служба розмінування Муніципальної варти налічує 9 фахівців, з них 8 – сапери (розмінування) II рівня, 3 – фахівці з проведення попередньої візуальної ідентифікації вибухонебезпечних предметів та 7 – інструктори, які можуть проводити навчання з попередження ризиків, пов'язаних із ВНП.


Слід розуміти, що навіть через майже рік після завершення активної фази бойових дій на Київщині небезпека все ще значна. В лісах та на полях залишається велика кількість небезпечних залишків перебування окупаційних військ – багато снарядів та мін при влучанні не здетонували і знаходяться в ґрунті. Глибина може досягати 3 метрів!


Тому зараз дітям надзвичайно важливо розповідати, як поводитись із підозрілими предметами, адже прості правила можуть врятувати їхнє життя: