top of page

Тактична медицина: група «ОПІР» продовжує всебічну підготовку до захисту України

Минувшої суботи учасники групи «ОПІР» відточували навички з тактичної медицини під керівництвом інструкторів Муніципальної варти Ірпінської міської ради. Тактична медицина стала необхідністю. Стандартизація та впровадження протоколів надання допомоги пораненим в зоні бойових дій та тактичної евакуації веде до збереження життів побратимів.

Комплексне польове заняття для молоді проводилося згідно алгоритму MARCH. MARCH – це акронім для запам'ятовування необхідних кроків за пріоритетністю для рятування життя пораненому в тактичних і бойових ситуаціях:


·         M (Massive Bleeding) - Масивна кровотеча.

·         A (Airway Management) - Управління дихальними шляхами.

·         R (Respiration) - Дихання.

·         C (Circulation) - Циркуляція.

·         H (Hypothermia) - Гіпотермія.


Важливо пам’ятати, що MARCH — це не просто абревіатура, адже найважливіше тут М. Це не лінійний процес. Якщо в будь-який момент масивна кровотеча не є контрольованою, ми повертаємося до М. Кровотеча входить до переліку найпоширеніших причин смерті в умовах війни та під час різних нещасних випадків і дорожньо-транспортних пригод.


Детально відпрацьовувався і етап евакуації умовного пораненого з поля бою (з зони ураження) із застосуванням спеціальних засобів. Тільки практика і проходження симуляційних навчальних сценаріїв дозволить набути достатній рівень впевненості та компетентності для ефективного надання допомоги у реальних ситуаціях.


Щодня росія обстрілює мирні містечка, руйнуючи будинки та обʼєкти інфраструктури. Ніхто не застрахований від поранень, тож наполягаємо: опанувати й застосовувати базові навички першої домедичної допомоги варто кожному.


Долучайтесь до ініціативи молодіжного руху «ОПІР» Ірпінської міської територіальної громади! Запрошуємо молодь віком 14-18 років. Контактний телефон координатора: 066-756-14-30.


Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page