top of page

Ірпінські сапери отримали від благодійниці підводний дрон

Відтепер Ірпінські сапери працюватимуть не лише на землі, а й під водою, очищуючи водойми нашої громади від вибухонебезпечних предметів за допомогою підводного дрону. Його переваги — це можливість швидко опуститись на глибину, обстежувати дно не наражаючи на небезпеку водолазів.


Зібрати кошти та придбати дрон допомогла засновниця БФ “Арета”, ірпінчанка Оксана Машовець. У такий спосіб вона віддячила нашим саперам, які знешкодили міну на її подвір'ї. Chasing M2 Pro — підводний промисловий дрон з компактним корпусом з алюмінієвого сплаву. Оснащений 8 двигунами, ліхтарями потужністю в 4000 люмен, камерою в розширенні 4K зі стабілізацією зображення. Максимальна глибина занурення дрону – до 150 метрів.

Двоє наших саперів пройшли двухмісячний курс навчання за професією "Водолаз" у Київській морській школі Товариства сприяння обороні України. У структурі цього закладу діє найстаріший у країні навчально-тренувальний центр для підготовки водолазів за всіма категоріями та спеціальностями. Після проходження навчання Михайлу Лакею та Евгенію Котову було присвоєно кваліфікацію “Водолаз 3 класу І-ІІ групи спеціалізації робіт”.

Професія водолаза належить до професій з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці. Головним завданням водолаза при спуску є успішне виконання дорученого йому завдання з повною безпекою для його здоров'я. Для цього водолазу потрібні витримка, спокій і впевненість у справності водолазного спорядження. При спусках під воду людина виявляється в незвичному для нього водному середовищі.


Першим наші сапери планують очистити кар’єр СМУ, адже на власні очі бачили, як у водойму летіли снаряди. Щиро дякуємо Оксані Машовець за важливий подарунок, а Київській морській школі за підготовку наших водолазів!


Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page