top of page

Ірпінські сапери провели навчання з мінної безпеки для учнів 9-го класу Ірпінського гуманітарного ліцею «Лінгвіст»

Обережно! Підозрілий предмет!

Ірпінські сапери не тільки розміновують нашу громаду, а й проводять інформування місцевого населення про ризики мін та інших вибухонебезпечних предметів.

4 березня наші сапери провели лекцію з мінної безпеки для учнів 9-го класу Ірпінського гуманітарного ліцею «Лінгвіст» імені Заріфи Алієвої. Фахівці навчали, як убезпечити себе та своїх близьких від травмування й загибелі внаслідок підриву вибухонебезпечних предметів. Мінна безпека – важлива тема сьогодення для українців, адже вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу для населення. Ліси, поля, річки, озера в тих місцях, де велися активні бойові дії, як у нашій громаді, є потенційно небезпечними та щодня загрожують їх мешканцям. Відтак потрібно вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети, види попереджувальних знаків, знати правила поведінки та, головне, слідувати їм.


Також до уваги молоді були представлена учбова презентація, 3D стенди з макетами вибухонебезпечних предметів, міношукачі, та захисне екіпірування демінерів.


Нагадуємо ‒ натрапили на предмет, схожий на вибухонебезпечний ‒ дійте за алгоритмом:


  • Не панікуйте і в жодному разі не торкайтесь підозрілого предмету! Не намагайтеся пересунути, підняти або знешкодити підозрілий предмет. Забороняється курити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця знаходження предмета;

  • Відійдіть на безпечну відстань, мінімум — 300 метрів. Відійшовши на безпечну дистанцію, позначте місцезнаходження підозрілого предмету (дошками, жердинами, гілками, мотузками, шматками матерії тощо);

  • Попередьте про знахідку інших осіб поруч;

  • Поінформуйте про знахідку за офіційними каналами повідомлень: екстрені номери телефонів ДСНС – 101, Поліція – 102 (або за єдиним телефонним номером екстреної допомоги населенню  112) при виявленні ВНП на території Ірпінської громади можна повідомити Муніципальну варту – (073) 070-05-57; (068) 379-92-27; (045 97) 60-400.


Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page