top of page

Офіційний коментар керівника КП «Муніципальна варта» ІМР щодо подій 8 січня в парку «Покровський»

Останні дні в соціальних мережах і деяких низькопробних місцевих ЗМІ типу телеканал «Погляд», «портал Ірпеня» тощо, використовуючи ботів і маніпулюючи громадською думкою за допомогою чи то адвоката, чи то місцевого депутата, чи то громадського активіста Лаврентія Кухалейшвілі, безпідставно звинувачують працівників «Муніципальної варти» Ірпінської міської ради в побитті деякого громадянина «Т». Враховуючи те, що ці інформаційні ресурси в силу своєї заангажованості і політики однобокого подання інформації не спроможні об’єктивно висвітлити дану подію, публікуємо офіційний коментар начальника КП «Муніципальна варта» Ірпінської міської ради. Згідно рішень виконавчого комітету Ірпінської міської ради, розпоряджень міського голови, на виконання загальноміської програми «безпечне місто Ірпінь», комунальне підприємство «Муніципальна варта» Ірпінської міської ради визначено уповноваженим органом, який здійснює в межах своєї компетенції комплекс заходів превентивного характеру щодо цілодобового контролю за дотриманням правил благоустрою і правил поведінки в рекреаційних зонах міста Ірпеня. Парк дерев’яних скульптур «Покровський», який знаходиться на перехресті вулиць Покровська та Котляревського, входить в перелік об’єктів рекреаційного призначення. В парку обладнано стаціонарний пост і цілодобово знаходиться один інспектор. Комунальними службами Ірпеня з метою подрібнення і уникнення звалищ новорічних дерев, були організовані пункти їх збору, які працюватимуть до 1 лютого 2020р. Один з таких пунктів був організований безпосередньо на задньому подвір’ї парку Покровський на землях комунальної власності.

8 січня приблизно о 15:30–16:00 громадянин «Т», озброївшись монтувальним ломом типу «фомка», почав ламати тимчасову споруду для збору ялинок, супроводжуючи це нецензурною лайкою і прокльонами на адресу не тільки комунальних служб, а й відпочиваючих в парку і т.п. Інспектор служби контролю, який на той час здійснював чергування в парку, зробив зауваження громадянину «Т» з одночасною вимогою припинити протиправні дії. Замість того щоб виконати законні вимоги інспектора, громадянин «Т» накинувся на нього і почав наносити удари монтувальним ломом в голову, плечі та живіт, одночасно нецензурно і образливо висловлюватись на адресу інспектора. Інспектор попередив нападника що визиває групу швидкого реагування, і, захищаючись від нападу зі сторони громадянина «Т», застосував спецзасіб «Терен 4», та одночасно скористувався кнопкою тривожного виклику групи швидкого реагування муніципальної варти.

Через 5-7 хвилин, по прибуттю групи швидкого реагування, порушник скрився у дворі приватної садиби. Група реагування надала першу допомогу інспектору, викликала поліцію і швидку допомогу. По приїзду патрульної поліції постраждалий інспектор надав їм пояснення. За весь час, поки патрульна поліція знаходилась на місці пригоди, нападник переховувався на території приватної садиби. Після того як патрульна поліція покинула місто пригоди, громадянин «Т» визвав групу підтримки в кількості двох приятелів чоловіків і сусідки, та вийшов з подвір’я в парк «Покровський». Там він продовжив нецезурною лайкою висловлюватись на адресу інспекторів муніципальної варти, які чекали на приїзд швидкої. Один з чоловіків з групи підтримки почав натякати працівникам варти, що «вони прийшли вже не з ломиками, а з пістолетами». В якийсь момент громадянин «Т», втративши над собою контроль, накинувся з кулаками на одного з інспекторів групи реагування і спробував спровокувати бійку.

У відповідь на агресивну поведінку і загрозу здоров’ю та життю працівника КП «Муніципальна варта», старшим інспектором патрульної групи було прийнято рішення застосувати до нападника спецзасіб «Терен 4» і обмежити його дії за допомогою пластикових наручників одноразового використання. Одночасно було повідомлено про подію до органів Національної поліції і викликаний наряд патрульної служби.

Приблизно через 10 хвилин прибув наряд патрульної служби, якому і було передано правопорушника, а ті, в свою чергу, доставили його до Ірпінського відділку поліції. Інспектори групи швидкого реагування прибули до Ірпінського відділку Національної поліції, де дали пояснення щодо даної події. Інспектора, якому громадянин «Т» наносив удари монтувальним ломом, було доправлено каретою швидкої в травмпункт Ірпінської міської лікарні (м. Буча).

Маючі відповідні докази, вважаємо, що громадянином «Т» було порушено декілька норм чинного законодавства, а саме: Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»:

  • За ст. 152. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правилу благоустрою територій населених пунктів.

  • За ст. 173. Дрібне хуліганство (нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян…).

  • За ст. 185. Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця.

Кримінального Кодексу України:

  • За ст. 348. Посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, або військовослужбовця.


Використовуючи своє законне право на захист, громадянин «Т» вирішив піти шляхом відвертої брехні, формування негативної громадської думки щодо дій відносно нього зі сторони працівників «Муніципальної варти», які на той час знаходились при виконанні службових обов’язків, і діяли згідно посадових інструкцій в рамках діючого законодавства.

Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page